• «Знайди свою українську книгу»

«Знайди свою українську книгу» «Знайди свою українську книгу» «Знайди свою українську книгу» «Знайди свою українську книгу» «Знайди свою українську книгу»

«Бібліотека під парасолькою» продовжує привертати увагу громади до українських книжок, наявних у центральній бібліотеці для дорослих, популяризувати читання як необхідну життєву практику.

18 червня робочий день читальні просто неба пройшов під гаслом «Знайди свою українську книгу». Бібліотекарки Любов Вилегжаніна та Ніна Сорокун організували в парку ім. Тараса Шевченка книжкову виставку-презентацію «Нова хвиля української літератури», на якій були представлені нові цікаві й високохудожні твори сучасних українських письменників.

Фахівчині проінформували присутніх про те, що світ сучасної української літератури надзвичайно багатогранний і різноманітний, представлений різноплановими жанрами – від соціально-побутового, пригодницького і фентезі, до творів національно-патріотичної тематики. У цьому книжковому вирі можна легко заблукати, адже талановитих письменників дуже багато, а хороших книг ще більше. Тож юнакам і дівчатам бібліотекарки порекомендували твори улюбленців молоді Сергія Жадана, Юрка Іздрика, Юрія Андруховича, Павла Коробчука, Андрія Любки.

Пані і панянки зачаруються ніжністю і романтикою Галини Пагутяк, Євгенії Кузнєцової, Дари Корній, Ірен Роздобудько, Мар’яни Савки, Ніки Нікалео, Галини Вдовиченко та замисляться над перипетіями долі героїв романів Світлани Талан, Тамари Горіха-Зерня, Ірени Карпи, Марії Матіос, Емми Гнатко, Ніни Фіалко.

Юрій Винничук змусить читача усміхнутися, а Олександр Жовна –задуматися. Поміркувати над історією пропонують Василь Шкляр, Брати Капранови, Роман Іваничук, Василь Добрянський, Сергій Зінченко.

Любителям детективів і пригод прийдуться до душі книги Юрія Грузіна, Андрія Кокотюхи, Олексія Волкова, Ігоря Сіліври, Юрія Даценка. А Макс Кідрук всіх налякає і зацікавить наукою водночас.

Особливу увагу бібліотекарки приділили літературі воєнної тематики, яка стала рефлексією, психотерапією і можливістю дізнатися про все, що діється на фронті з перших вуст. Це романи Іллі Полудьонного «Як це, війна?», Павла Вишебаби «Тільки не пиши мені про війну», Ганни Ручай «На східному фронті є зміни», Мирослава Лаюка «Бахмут», Андрія Кириченка «Мисливці за градами», Андрія Кокотюхи «Таймер війни», Андрія Тристана «Прийшла війна...».

Дітлахів і підлітків книжкові господині заінтригували цікавими і ні краплі не нудними книгами Сашка Дерманського, Івана Малковича, Лесі Ворониної, Наталії Чуб, Тетяни Строкач, Ольги Тітової, Дар’ї Чайки, Тетяни Рубан.

Цього дня мешканцям і гостям Білої Церкви було представлено лише невелику частину чудових книг українських письменників, які є у фондах бібліотеки, тому бібліотекарки запропонували всім, хто ще не записаний у книгозбірні, поповнити ряди її користувачів та поринути у світ неймовірних відкриттів, безмежних можливостей, натхнення, які відкриваються перед кожним, хто віддає своє серце книгам.

Любов Вилегжаніна.