• Україна Шевченкова квітне, бо вишивана у неї душа

Україна Шевченкова квітне, бо вишивана у неї душа Україна Шевченкова квітне, бо вишивана у неї душа Україна Шевченкова квітне, бо вишивана у неї душа

У День вишиванки в бібліотеці-філії №6 відбулося засідання жіночого клубу «Фітовітальня» «Україна Шевченкова квітне, бо вишивана у неї душа». Завідувачка філією Надія Гаврилова запросила присутніх до прекрасного світу народної вишивки, розповівши про традиції, культуру та історію української вишивки

«У часи Київської Русі, – зауважила Надія Миколаївна, мистецтво художньої вишивки високо цінувалося. Сестра Володимира Мономаха Анна заснувала в Андріївському монастирі Києва школу, де молоді дівчата вчилися вишивати золотом і сріблом. А герої українських казок, одягнувши вишиту сорочку, ставали могутніми і нездоланними. Без вишиванки важко уявити українську культуру».

Родзинкою зустрічі стало розмаїття вишиваних сорочок. На святі звучали українські пісні «Вишиванка», «Вишиванка для сина», «»Мої батьки», «А сорочка мамина біла, біла» у виконанні Анастасії Шевченко, Тетяни Строкач, Валентини Бадзюх та Ніни Побережець. Своїм поетичним словом порадували учасників заходу Тетяна Строкач та Ніна Ковальчук :

Одягну вишиванку, до хрестика хрестик.

Білосніжні поля у квітучих роях.

Оживають на ній і літа наші, й весни.

І тріпоче, як стрічка, завивистий шлях.

Людмила Романюк.