• День вишиванки в центральній бібліотеці для дітей

  День вишиванки в центральній бібліотеці для дітей День вишиванки в центральній бібліотеці для дітей День вишиванки в центральній бібліотеці для дітей

  17 травня працівники та користувачі центральної бібліотеки для дітей долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Одягни вишиванку». У цей день у книгозбірні відбувся своєрідний парад найрізноманітніших вишиванок.

  Бібліотекарі ознайомили читачів з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями їх оздоблення.

  Увазі користувачів була представлена книжкова виставка, присвячена історії української вишивки, яка символізує українську націю і є генетичним кодом українця, а також книги, що відображають результати досліджень мистецтва вишивки, схеми українських орнаментів.

  Читачів запросили у народознавчу мандрівку «Вишиванка, моя вишиванка», під час якої діти ознайомилися з найцікавішими фактами з історії вишиванок – дізналися, що перші вишиванки на території України мали більш релігійний зміст і оберігали їх власників від злого ока. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі та всюди, де тіло було відкритим. А першим модником, котрий поєднав вишиванку з буденним одягом, був український письменник Іван Франко, котрий носив її під піджак із сучасним вбранням.

  Длянаймолодших читайликів, учнів 1-Б класу (кер. Манюк Н.П.) проведено літературно-музичну композицію «Українська вишиванка в поезіях та піснях». Малеча дізналася про чарівні властивості орнаментів. Дітлахи, вдягнені у вишиті сорочки читали вірші, присвячені українській вишивці.

  День вишиванки створив святковий настрій та залишив по собі яскраві спогади.

  Словом, свято вдалося! З Днем вишиванки вас, друзі!

   

  Тамара Шпак.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше