• Мирні воїни світла

    Мирні воїни світла Мирні воїни світла Мирні воїни світла Мирні воїни світла Мирні воїни світла

    В бібліотеці-філії №1 для дітей відбувся День інформації «Звичайні люди для надзвичайних справ», який поєднав в собі історичну годину «Лицарі українського народу» до Дня ЗСУ, який відзначається 6 грудня та зустріч з волонтерами присвячену Міжнародному дню волонтерів.

    Протягом дня бібліотекарки знайомили користувачів з книгами, газетно-журнальними статтями, які зібрали на книжковій виставці «Про час, Батьківщину і нас», особливу увагу приділивши добірці віршованих текстів, написаних під час активної фази російсько-української війни, акцентованих на головних цінностях української ментальності. Користувачів зацікавила книга Олени Богуцької «Другий фронт або щоденник поетки», яку залюбки подарувала авторка бібліотеці та збірка «Волонтери. Мобілізація добра». Строкатий килим з віршів, есеїв і щемливих оповідань найкращих українських авторів змусив замислитися над феноменальним явищем – волонтерством та, мабуть (хто знає), зважитися на власний крок.

    На зустріч з волонтерками Іриною Любарцевою, Тамарою Коломієць, Валентиною Шлапацькою завітали семикласники гімназії слов’янських мов-початкової школи №1(класовод Наталія Бечко).

    Зі зворушливим словом до присутніх звернулася Олена Крищенко, подякувавши гостям за те, що вони підставили плече країні і армії у важкі часи, змінюють світ і нас на краще, за вогонь любові і добра, що палає в їхніх душах, за те, що вони чують клич про допомогу і відгукуються на нього.

    Тамара Василівна – член благодійного фонду «Жовтоблакитне серце перемоги», (очільник Саша Ткаченко) поділилася інформацією про роботу фонду і власним досвідом діяльності на волонтерській ниві, продемонструвавши читачам-учням використану гільзу, яку вони планують перетворити у скриньку збору коштів на потреби ЗСУ, та звернулася до присутніх із закликом бути активними та діяльними у проявах любові та небайдужості до найменших членів нашого суспільства – обездолених діток з особливими потребами, сиріт, тварин.

    Ірина Любарцева, колишня військовослужбовця 72-ї окремої механізованої бригада імені Чорних Запорожців, майстриня з мікровишивки, вважає свою роботу не обов’язком, а покликом і намагається завжди одержувати від неї наснагу та насолоду, бо її обереги дуже подобаються воїнам ЗСУ, через те вони нагородили її позивним «Берегиня».

    Юнаків зацікавили її роботи, а коли пані Ірина сказала, що за кошти, отримані від її робіт вона придбала два дрони, то гул схвалення і підтримки прокотився читальною залою.

    Війна росії проти України змусила переглянути власну громадянську позиціюі посприяла розвитку самоорганізації, волонтерства та благодійності родину Валентини і Юрія Шлапацьких.

    З перших днів повномасштабного вторгнення пан Юрій волонтерить для бійців, котрі захищають Україну від клятих «братів», допомагає пальним, ремонтом машин, збором продуктових наборів, які самостійно везе на передову. А назад везе розбиті, потрощені автомобілі, тут же ремонтує і знову в дорогу. І так другий рік поспіль.

    Сильним плечем для нього є дружина, пані Валентина, яка допомагає збором матеріалу для плетіння маскувальних сіток, а їх плетуть аж в селі Кривець Ставищанського району, сама їздить до невтомних бджілок-трудівниць і везе в Білу Церкву разом з продуктами, аби зібрати такі необхідні воїнам ЗСУ речі. Розповідь пані Валентини (Юрій повіз чергову допомогу, тому не був присутній на зустрічі), була підсилена відеороликом про потрощені і вщент продірявлені автівки, який емоційно сприйняла аудиторія.

    Святковості зустрічі додав віртуозний виступ юних бандуристів школи мистецтв №6 дитячих духових оркестрів (клас викладача Олени Полонської) та ансамблю духових інструментів (клас викладача Яни Гільової).

    Ще рік тому нас дивували люди, які за власним бажанням кидали роботу, забували про справи і йшли допомагати. Сьогодні ж кожен другий українець – волонтер.

    Тож всіх, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває – вітаємо і зичимо – нехай якнайшвидше буде мирне небо над українською землею, добробуту й родинної злагоди, незгаслої віри в щасливе майбутнє. «Слава Україні!», пролунало в залі, коли вручали квіти миловидним волонтеркам: пані Ірині, пані Тамарі та пані Валентині, і почули у відповідь – «Героям слава. Слава нації! Смерть ворогам!».

     

    Олена Крищенко.



    Поділись з друзями:



Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!



Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше