• Пам’ятаємо! Не забудемо!

Пам’ятаємо! Не забудемо! Пам’ятаємо! Не забудемо! Пам’ятаємо! Не забудемо! Пам’ятаємо! Не забудемо!

До Дня пам’яті та примирення, який вся Європа відзначає 8 травня, працівники центральної бібліотеки для дорослих провели годину пам’яті «Пам’ятаємо! Не забудемо!» для студентів Білоцерківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу.

На захід був запрошений кандидат історичних наук, краєзнавець, провідний редактор відділу інформаційно-краєзнавчої роботи КЗ БМР Білоцерківська ЦБС ім. П.Красножона Сергій Бурлака.

Історик презентував власні дослідження, написані на основі багатьох архівних матеріалів та свідчень очевидців, нагадав про геноцид єврейського народу в Білій Церкві у 1941-1943 роках. Із розповіді Сергія Івановича студенти дізналися, що Біла Церква була «бандерівською», тому що ОУН діяла на території нашого краю.

Розповідь краєзнавця доповнила відеопрезентація артефактів періоду нацистської окупації нашого міста. Це листи примусово вивезених до Німеччини в 1942 році остарбайтерів, накази бургомістра, світлини будівель міста періоду окупації.

Зустріч завершилась діалогом історика і слухачів.

Нінель Авраменко.