Нове краєзнавче видання

Бурлака С. І. Остарбайтери Білоцерківщини : документи, спогади, коментарі (1942-1945 рр.) : науково-документальне видання / С.І. Бурлака, Л.М. Діденко. – Біла Церква : ТОВ «Білоцерківдрук» 2019. - 240 с.

Публікацію науково-документального видання «Остарбайтери Білоцерківщини: документи, спогади, коментарі (1942-1945 рр.)» здійснено за ра­хунок коштів бюджету м. Біла Церква згідно з умовами конкурсу проектів молодіжних і дитячих громадських організацій, проведеного Управлінням з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради в 2019 році. До збір­ника увійшли документи з Державного архіву Київської області, Галузево­го державного архіву СБУ, архівного відділу Білоцерківської РДА, спогади остарбайтерів, депортованих під час нацистської окупації краю, а також лис­ти, написані ними з чужини додому. В цьому виданні їх опубліковано впер­ше, що дає можливість дослідити обставини й умови депортації, встановити чисельність, а також осмислити долі українських примусових робітників, які стали жертвами політики нацистського уряду, а в процесі репатріації зазнали утисків з боку радянської влади. Матеріали збірника можуть бути викорис­таними на уроках історії в освітніх закладах міста, усіма громадянами, які цікавляться історією рідного краю.

У роботі над виданням взяли участь працівники міської ЦБС: головний методист відділу методичної та бібліографічної роботи Олена Бульда та редактор Тетяна Прищепенко.