• Біла Церква: сторінки історії розповідають

Біла Церква: сторінки історії розповідають Біла Церква: сторінки історії розповідають Біла Церква: сторінки історії розповідають Біла Церква: сторінки історії розповідають

20 квітня працівники Центральної бібліотеки для дорослих організували і провели для читачів − учнів 10-х і 8-х класів ліцею «Перша Білоцерківська гімназія» зустріч із завідувачем сектором інформаційно-краєзнавчого відділу Білоцерківської ЦБС Анатолієм Бондарем.

Краєзнавець розповів про заснування древнього Юр’єва князем Ярославом Мудрим, пригадав міфи і легенди походження назви міста.Учасники зустрічі дізналися про будівництво Білоцерківського замку, татарські набіги і козаччину.

Старшокласників зацікавила інформація про перебування у Білій Церкві Богдана Хмельницького і козацької старшини. Пан Анатолій наголосив, що Біла Церква була гетьманською столицею.

Цікавою була розповідь історика про життя містян за часів великого князівства Литовського, Наполеонівської доби, останніх Романових.

Анатолій Бондар повідомив, що найбільшого розквіту Біла Церква набула при графах Браницьких. Господарі міста побудували Зимовий палац, Торгові ряди, будинок Дворянського зібрання, чоловічу гімназію, Преображенський собор, церкву Марії Магдалини, костел Іоанна Хрестителя, заснували знаменитий дендропарк «Олександрія».

Доповнила розповідь краєзнавця книжкова виставка, на якій були представлені книги Євгена Чернецького, Володимира Перерви, Володимира Педченка, видання «Біла Церква: шлях крізь віки».

Школярі зізналися, що поринувши в далеку історію, збагатили свої знання і дізналися багато цікавого про рідне місто.

Людмила Чупак.