• Місто величі і слави

Місто величі і слави Місто величі і слави Місто величі і слави Місто величі і слави

14 вересня Біла Церква відзначає свій 987 День народження.

До цієї дати у центральній бібліотеці проведено ряд заходів в рамках Дня краєзнавства «Вулиці міста розповідають».

Для членів клубу «Водограй» завідуюча відділом обслуговування Людмила Чупак провела краєзнавче свято «Мій рідний край, моя історія жива», на яке був запрошений кандидат історичних наук, Почесний краєзнавець України, завідуючий інформаційно-краєзнавчим сектором міської ЦБС Євген Чернецький. Краєзнавець розповів про заснування Білої Церкви київським князем Ярославом Мудрим, походження назви міста, гетьманів і козацьку старшину: Богдана Хмельницького, Івана Мазепу, Семена Палія, Пилипа Орлика, які перебували у місті-фортеці, духовні святині містян та незнайдені скарби Мазепи.

Цікавою була і розповідь журналістки газети «Тиждень» Людмили Полях,обізнаної з історією міста не гірше відомих краєзнавців.

Юні члени волонтерської команди «Твори добро», що працює при ДПТНЗ Білоцерківське ПТУ ім. Павла Поповича (керівник Марина Василенко), Матвій Коломієць, Катя Погребна, Владислав Мельніченко прочитали вірші поетів-краян Володимира Іванціва, Павла Ральченка, Анатолія Кульчицького.

Слайд-шоу «Рідне місто пізнаю» підготувала і продемонструвала провідний бібліотекар Любов Вилегжаніна. Присутні на заході користувачі книгозбірні з цікавістю роздивлялися світлини білоцерківських пам’ятників і пам’яток, сквериків, алей, дендропарку «Олександрія», Торгових рядів.

А завідуюча сектором Олена Стельмах влаштувала юним читачам заочну мандрівку вулицями міста, розповіла про походження назв «Голубина», «Лазаретна», «Клубна», «Штабна», «Броварна», «Рокитнянська», ознайомила з новими назвами вулиць.

Всі бажаючі мали змогу переглянути книги, представлені на книжкових виставках: «Тобі, Біла Церкво, заквітчане місто, я серце своє віддаю»,«Біла Церква на історичних паралелях», «Будь благословенна, земле рідна».

Людмила Чупак.