Безсмертний полтавець

«Еней був парубок моторний…», – ці рядки відомі, мабуть, кожному українцю ще зі школи. 177 років тому назад побачила світ завершена поема Івана Петровича Котляревського «Енеїда».

Та чи все ми знаємо про цей твір? А чого ми не знаємо про автора?

Саме цим та багатьом іншим питанням був присвячений літературний водевіль «Будеш батьку панувати, поки живуть люди… (до 250 річчя від д.н. Івана Котляревського), який відбувся у вітальні центральної бібліотеки за участі членкинь клубу «Вікторія».

Знайомство із життєвим шляхом та творчістю письменника супроводжувалося відео-презентаціями.

А як цікаво було знову переглянути уривок із славетного мультфільму «Енеїда» (автор Н. Василенко).

Для багатьох учасників заходу став несподіваним відеосюжет «У столичному метро запустили потяг з ілюстраціями та цитатами «Енеїди» Котляревського».

Слід зазначити, що характерною рисою І.П.Котляревського є глибоке знання життя народу, його характеру, національної вдачі, любові до всього, що входить у поняття «Вітчизна».

Творчість письменника є дорогоцінним внеском в українську літературу і живим джерелом духовного розвитку народу.

Увазі присутніх була запропонована книжкова виставка-інсталяція творів І. П. Котляревського.

Олена Стельмах.