• Українська держава Павла Скоропадського

    Українська держава Павла Скоропадського

    Цьогоріч минає 150 років від дня народження гетьмана Павла Скоропадського, творця Української держави (Гетьманату Павла Скоропадського), одного з лідерів та ідеологів монархічного гетьманського руху. Про характер, звички Павла Петровича Скоропадського відомо досить мало. Він двічі побував у Білій Церкві. Тож на сьогоднішній день постала потреба об’єктивного висвітлення його життя та діяльності.

    З цієї нагоди в бібліотеці-філії №1 для дітей було проведено День інформації «Українська Держава Павла Скоропадського» спільно з істориком, краєзнавцем, зав. сектором відділу інформаційно-краєзнавчої роботи ЦБС Анатолієм Бондарем.

    Протягом дня користувачі мали змогу довідатися про роль і місце Павла Скоропадського в українському минулому, погляди гетьманців щодо моделі правління.

    Розповідь пана Анатолія допомогла восьмикласникам Білоцерківської гімназії слов’янських мов початкової школи №1 (вчитель Ніна Забуга) відчути неординарність постаті гетьмана та його внесок у процес державотворення України, пізнати внутрішній світ цієї безумовно видатної постаті в українській історії, побачити і зрозуміти світогляд Скоропадського, його оцінку подій, які переживала українська земля у важкі роки революції і в епіцентрі яких певний час він перебував.

    Коротка хроніка життя Павла Скоропадського у відеофільмі «Невідома Україна Павла Скоропадського» дала можливість присутнім глибше пізнати його особу, життєвий шлях та багатовікову історію родоводу.

    Книжкова виставка-персоналія «Павло Скоропадський – гетьман української держави» зацікавила користувачів своїми виданнями, матеріалами, зібраними з різних джерел, які допомагають скласти історичний портрет неоднозначного гетьмана України, спроба об’єктивного висвітлення життя і діяльності як у загальноісторичному контексті, так і в плані пізнання його як особистості. Білоцерківці віддали належне Павлу Скоропадському, назвавши одну із вулиць його ім’ям.

    Олена Крищенко.



    Поділись з друзями:



Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!



Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше