• Весну закликаю з далекого краю

Весну закликаю з далекого краю Весну закликаю з далекого краю

Стрітення – одне з найбільш шанованих свят християнського року, яке завершує Різдвяний цикл.

Люди в цей день уважно придивлялися до погоди, бо «лютий до березня в гості приїжджає». Вважається, що хто з них кого цього дня переборе, такою й буде погода до початку березня.

Для вихованців Центру розвитку дитини «Альтернатива» працівники бібліотеки-філіалу №9 провели свято проводів зими «Весну закликаю з далекого краю».

Про свято Стрітення, його прикмети, традиції святкування, освячення свічок і води, що мали велику цілющу силу, розповіла дітям бібліотекар Світлана Могорит.

Малеча співала веснянки, водила хороводи, проганяла зиму та закликала весну. У народній уяві зима – це бабуся в полатаному кожушку, поношених шкарбанах та дірявій хустині, поточеній мишами, яка виходить назустрічВесні– молодій дівчині в різнобарвній сукні та з квітами у косах.

І скільки б зима не злилась, весна впевнено проторує дорогу до тепла, до різнобарв’я, до літа.

Жанна Харченко.