• Коли зима стрічається з весною

  Коли зима стрічається з весною Коли зима стрічається з весною

  15 лютого у народознавчому святі «Коли зима стрічається з весною», що відбулося у бібліотеці-філіалі №3, взяли участь учні 5-Б класу (класний керівникСвітлана Полінога) та 5-В класу (класний керівник Олена Головань) БЗШ №15.

  Стрітення – одне з найбільших християнських свят, яке відзначається на 40-й день після Різдва. В цей день Свята Діва Марія принесла свого сина Ісуса до Єрусалимського Храму.

  Існує звичай, пов’язаний зі святом Христового Стрітення – благословення свічок. Люди йшли до церкви і святили свічки, які потім називали стрітенськими, «громничними», бо вони оберігали людей і худобу від грому.

  Свічко - свічечко, гори та діток бережи!

  В щасті-долі щоб жили і здоров’я берегли!

  Святили на Стрітення крім свічок ще й воду, яка вважалася цілющою. Її набирали у невживану посудину і зберігали за образами цілий рік. Ця вода допомагала від усіляких хвороб, нею благословляли у далекі небезпечні мандрівки, такожкропили худобу, коли вперше виганяли на пасовисько, домашню птицю та бджіл.

  У народі кажуть, що в цей день, 15 лютого, зима з весною зустрічаються і сперечаються. Стомлена, змарніла та виснажена Зима повинна поступитися молодій, повній сил, Весні.

  Діти весело закликали весну, адже Стрітення – це свято народне і християнське!

  Наталія Добровольська.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше