• Першим я приніс весну, пробудив усе від сну

Першим я приніс весну, пробудив усе від сну Першим я приніс весну, пробудив усе від сну Першим я приніс весну, пробудив усе від сну

2 лютого до бібліотеки-філіалу №3 на еко-калейдоскоп «Першим я приніс весну» завітали учні 5-В класу БЗШ №15.

Бібліотекарі розповіли дітям про День бабака, який відзначається 2 лютого, одне із досить популярних свят у США. Проте традиції його проведення беруть свій початок ще з Давнього Риму, де за поведінкою їжака визначали, яку погоду слід очікувати і чи довго ще триватиме зима. А ось давні німці твариною-синоптиком обрали борсука. Схоже прогнозування погоди було і в українців, щоправда, наші пращури віддавали більшу перевагу птахам.

Діти з великим задоволенням переглянули відео «День бабака святкують уже 130 років», а також поділилися прикметами про погоду, які вони знають.

Сьогодні передбачити її простіше простого, тому що працюють метеорологічні станції, і дізнатися, чи довгою буде зима, можна ще влітку. Але це ніяк не вплинуло на американську і українську традицію святкувати День бабака.

Ксенія Гнуда.