• Голос і душа пісенної України

    Голос і душа пісенної України Голос і душа пісенної України Голос і душа пісенної України

    У читальній залі бібліотеки-філії №4 сімейного читання відбувся літературно-пісенний вернісаж «Голос і душа пісенної України», присвячений 400-річчю від дня народження Марусі Чурай – легендарної постаті в історії української культури.

    Завідувачка бібліотекою Катерина Волинець розповіла присутнім про дівчину, чиє ім’я стало символом таланту, любові та трагічної долі. Її кохання до Гриця, зрада та звинувачення в отруєнні стали основою численних легенд. Та найголовніше – її пісні, які передають біль, сум і надію.

    Учасники заходу мали змогу не лише почути захопливу розповідь, а й поринути у світ українських пісень: «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці», «Засвіт встали козаченьки», автором яких вважають Марусю Чурай.

    Її образ знайшов відображення у творчості багатьох українських письменників, зокрема, в романі у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай» – глибокому, емоційному творі, що поєднує історичну правду та художню майстерність. Відвідувачі книгозбірні переглянули буктрейлер до книги, що дав можливість глибше зануритися у світ героїні, відчути драматизм її долі.

    Літературно-пісенний вернісаж засвідчив, що творчість Марусі Чурай – це невід’ємна частина нашої національної спадщини, що продовжує надихати і сьогодні.

    Світлана Могорит.



    Поділись з друзями:



Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!



Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше