-
Бібліотека-філіал № 6
Адреса: вул. І.Кожедуба, 131; тел.: 39-56-70
Е-mail: fb6nadia@ukr.net
Завідувачка бібліотекою-філією №6: Гаврилова Надія Миколаївна
Площа приміщення 150 кв. м, книжковий фонд становить 12282 примірників. Бібліотека обслуговує 1728 користувачів, кількість відвідувань за рік становить 6853, книговидача – 23194 примірників (у 2022 році). До послуг користувачів читальний зал та абонемент.
Датою створення бібліотеки є 31 серпня 1956 року, про що свідчить запис в інвентарній книзі під №1. До 1966 року фонд бібліотеки був розміщений в одній із невеличких кімнат приміщення сільської Ради села Роток. До 1966 року фонд бібліотеки нараховував 3 тис. примірників книг.
Час ішов, населення села збільшувалось і в 1966 році землі селищної ради були приєднані до міста Біла Церква. Бібліотеку відкрили в одній із кімнат поштового відділення №14. З цього часу бібліотека функціонувала під №6.
У 1978 році під час централізації культурних закладів, бібліотека стала філією №6 Білоцерківської міської ЦБС. Завідувачкою була призначена Євдокія Євтухівна Ревель, а бібліотекарем працювала Ольга Іванівна Іващенко. У 1979 році за ініціативи завідуючого міським відділом культури Володимира Тимофійовича Карпенка, розпочато будівництво приміщення бібліотеки-філії №6 по вулиці П.Запорожця (І.Кожедуба), 131. Було прийнято рішення, на період будівництва, фонд бібліотеки розмістити в одній із кімнат гуртожитку шинного заводу по вул. Шолом-Алейхема.
У 1980 році завідуючою призначена Наталія Володимирівна Циганенко, яка й відкрила двері новозбудованої бібліотеки в 1982 році. В новій книгозбірні читачів зустрів просторий читальний зал, абонемент обслуговування та книгосховище.
У 1983 році керівництво бібліотекою-філіалом №6 доручено молодій, енергійній випускниці Київського державного інституту культури ім. О.Корнійчука – Надії Миколаївні Гавриловій, яка до сьогодні є керівником даного закладу культури.
У 2006 році розпочала свою роботу мала виставкова зала, де проходять виставки мистецьких творів користувачів бібліотеки, як персональні так і групові: «Світ очима дітей», «Під крилом жар-птиці», «Пелюстки соняшника», «Тобі, рідна матусю, присвячую», «Прекрасне народжується із праці», «Дотик пензля створює дива».
З 2010 року бібліотека працює над виконанням програми естетичного виховання «Золоті зернятка дитячої творчості», мета якої навчати основ прикладно-ужиткового малювання, формування читацької активності серед юних користувачів, прищеплення любові до мистецтва, спроба своїх сил у творчості. Програма реалізовується спільно з дитячою творчою студією «Азалія» (керівник Людмила Красніцька-Луцик), ЗДО №8 «Золотий півник», №27 «Червона шапочка», БПШ І ступеню №23, Білоцерківським осередком МО «Жіноча громада». Згідно програми, у 2010 році створено дитячий гурток «Чарівний пензлик», який об'єднав дітей, що люблять не лише читати, а й передати прочитане за допомогою пензля на папері. На сьогоднішній день бібліотека-філіал №6 не уявляє свою роботу без партнерських відносин з керівником зразкової студії петриківського розпису «Азалія» ЦПО «Соняшник» Л.Красніцькою-Луцик, яка очолює мистецький гурток «Чарівний пензлик». У 2012 році створено клуб «Фітовітальня», члени якого популяризують здоровий спосіб життя.
Працівники книгозбірні перебувають у постійному творчому пошуку, поширюючи обсяг і підвищуючи якість бібліотечних послуг населення.
Одним із головних завдань бібліотеки є інформаційна підтримка навчального процесу. Книгозбірня підтримує партнерські зв’язки із закладами освіти: БПШ №23, БГПш №21, ЗДО №8 та №27.
Бібліотека-філіал №6 є справжнім культурним осередком мікрорайону.
Поділись з друзями:
Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!
Це більш ніж 25% населення всього міста!