• Ой Трубіже, Трубіженьку, стань нам в оборону

Ой Трубіже, Трубіженьку, стань нам в оборону Ой Трубіже, Трубіженьку, стань нам в оборону

Бій на річці Трубіж відбувся за участі козаків Вороньківської, Бориспільської й Баришевської сотень Армії УНР під проводом Івана Міхна й Івана Черпака біля села Коржі Переяславського повіту на початку лютого 1919 року. Українські козаки затримали на кілька діб більшовицьку навалу на Київ. Взимку 1919 року козаки, за наказом Директорії, прибули до залізничного мосту через ріку Трубіж, щоб зупинити ворожий потяг, яким везли до Києва сформований Москвою окупаційний уряд.

Про цю історичну подію розповіла восьмикласникам Білоцерківського колегіуму завідуюча бібліотекою-філіалом №9 Катерина Волинець, наголосивши, що про подію стало відомо від жителя села Іванків Андрія Свирида, дядько якого брав участь у тому бою. Краєзнавець зібрав інформацію про майже забуту подію.

Бій на річці Трубіж оспівав у своїй поемі «Отаман Черпак» поет Микола Карпенко, а Всеволод Ткаченко написав «Баладу про Трубіж», уривки з яких прочитала бібліотекар Світлана Могорит.

Жанна Харченко.