• В серцях людських не вмерли Крути

  В серцях людських не вмерли Крути В серцях людських не вмерли Крути В серцях людських не вмерли Крути

  Не буде перебільшенням сказати, що бій під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року, а також значення, яке він мав у боротьбі за незалежність України, посідають одне з чільних місць у новітній історії Української держави. Саме тут судилося загону української студентської молоді зустрітися у протистоянні з потужним корпусом більшовицького війська під командуванням Михайла Муравйова.

  Про ситуацію в столиці країни у січні 1918 року, про створення військових сотень, куренів армії УНР, а також про сам бій під Крутами розповіла учням 9-В та 6-А класів СПМШ №16 (кл. керівники Л.Єсюк, Т.Пелих) завідуюча бібліотекою-філіалом №9 Катерина Волинець. Бібліотекар Жанна Харченко познайомила присутніх з книгами, які містили спогади очевидців про трагічну долю загиблих героїв, а Світлана Могорит продемонструвала документальні фрагменти цих історичних подій, а також трейлер до нового художнього фільму «Крути 1918». Уперше український фільм «Крути 1918» покажуть 29 січня цього року, у день роковин бою під Крутами в столичному кінотеатрі «Київ». У широкий кінопрокат стрічка вийде 7 лютого 2019 року.

  Бій під Крутами був лише однією невеличкою віхою в українських визвольних змаганнях. Невеличкою, але значною за своїми наслідками. І усвідомивши цей факт, ми, нащадки, зобов’язані зберегти у собі той вічний вогонь, ту непереможну любов до Батьківщини, який запалили Герої Крут.

   

  Галина Чередник.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше