• Прогулянка по древньому Юр’єву

Прогулянка по древньому Юр’єву Прогулянка по древньому Юр’єву Прогулянка по древньому Юр’єву Прогулянка по древньому Юр’єву

Фонд краєзнавчої літератури бібліотеки-філіалу№9 поповнився новим художньо-публіцистичним виданням – книгою Сергія Різника «Прогулянка по древньому Юр’єву», презентація якої відбулася у Білоцерківському колегіуму. Завідуюча бібліотекою познайомила колегіантів з автором книги. Сергій Борисович народився в Білій Церкві, навчався у ЗОШ №17, брав участь у понад десяти наукових експедицій інституту археології НАН України.

Автор розповів присутнім про опрацювання наукових гіпотез, історичних фактів, археологічних розкопок, архівних матеріалів і навіть легенд та поділився враженнями про археологічні розкопки в центрі міста у 1980 році. Доробок археологів склав понад 2500 предметів. Ретельне вивчення знахідок науковцями засвідчило: під шаром пізнього середньовіччя ХVI-ХVIII століття зберігаються рештки великого міста періоду князювання Ярослава Мудрого. Деякі знахідки Сергій Борисович продемонстрував у світлинах, а з деякими, такими як наприклад, посуд, скло, вироби із заліза, діти мали можливість ознайомитися на імпровізованій виставці.

Переможці вікторини, яку запропонував Сергій Різник, отримали у подарунок книгу з дарчим підписом автора.

Світлана Могорит.