• Явдоха красна – вся весна ясна

Явдоха красна – вся весна ясна Явдоха красна – вся весна ясна Явдоха красна – вся весна ясна Явдоха красна – вся весна ясна

14 березня – незвичайний день, в православ’ї шанують пам’ять Святої Євдокії, а в народі шанують Явдоху, зустрічають весну особливими обрядами, закликають у дім щастя, благополуччя, здоров’я.

Саме в цей день фахівчині книгозбірні №3 для чарівних жінок, членкинь клубу «Пролісок» благодійного фонду Костянтина Єфименка провели народознавчу толоку «Явдоха красна – вся весна ясна».

Присутні дізналися про перекази, легенди, народні прикмети і традиції, пов’язані з весняним днем 14 березня, які залучають в наше життя благополуччя і щастя.

Жінки вважають цей день своїм, «бабиним днем», коли старе закінчується і відкривається шлях до нового. Тому, як продовження святкування дня Преподобної Явдохи, членкині клубу вирішили поділитися вмінням носити хустку. Адже хустка завжди вважалася надійним оберегом і була навіть «індикатором» соціального статусу жінки.

Світлана Бакал провела майстер-клас, під час якого показала способи носіння цього головного убору в різних регіонах та народних обрядах.

Українські давні хустки відрізнялися від сучасних. Було цікаво дізнатися, як зараз модниці використовують цей аксесуар. Своїми вміннями гарно зав’язати хустку поділилася Ольга Тищенко.

Наталія Добровольська.