«Криваве розпуття»

Нова книга відомого письменника, поета, прозаїка, публі­циста Андрія Гудими «Криваве розпуття» – болісна розповідь про часи руйнації Гетьманщини по смерті гетьмана України Богдана Хмельницького. Наступникам його Івану Виговському, Юрію Хмельницькому, Павлові Тетері. Іванові Брюховецькому, Петрові Дорошенку довелося діяти у найскладніших, найтрагічніших як для України, так і для них самих, історичних умовах.

За жанром «Криваве розпуття» – історичний роман у драматичних поемах, з чим наше літературознавство ще й не стикалося, органічно вписується в сюжетну канву епопеї «Україна – це доля» (2020), чим автор започаткував рубрику «Історія України в поемах і віршованих романах». Аналогів такому виданню історія української літератури досі не знала, а сам автор ось уже протягом п’яти десятиліть натхненно і впевнено будує свою Духовну Україну, яку «важко творити й так само не легко любити».