• Бачу. Чую. Відчуваю

Бачу. Чую. Відчуваю Бачу. Чую. Відчуваю Бачу. Чую. Відчуваю

Кажуть, що життя і здоров’я разом ідуть. Тож, оберігаючи власне здоров’я, ми оберігаємо і своє життя.

«Це треба знати всім» – таку назву мав тренінг з надання первинної медичної допомоги при утопленні, опіках, перегріванні, СЛР (серцево-легеневої реанімації), що відбувся в бібліотеці-філії №1 для дітей за участю вихованців ЦСПРД «Злагода». Тренінг провела волонтерка Товариства Червоного Хреста України Анастасія Ряжська.

Мета тренінгу – освоєння основних прийомів первинної медичної допомоги в екстреній ситуації до приїзду бригади швидкої допомоги. Маючи велике бажання і вільний час, пані Анастасія доступно, кваліфіковано, грамотно, крок за кроком пояснила ази надання невідкладної допомоги.

«Бачу. Чую. Відчуваю – так починається огляд місця події та потерпілого», – зауважила волонтерка, а потім,необхідно обов’язково викликати швидку допомогу за номером 103. У будь якій ситуації необхідно бути обачним – чи є ця ситуація безпечною саме для вас.

Пані Анастасія за допомогою манекена «Ганнусі» наочно продемонструвала послідовність дій при виконанні масажу серця та штучного дихання.

Під час тренінгу, кожен присутній, мав можливість на манекені, під наглядом досвідченого фахівця, спробувати зробити штучне дихання і закритий масаж серця.

Тренінг збагатив учасників заходу знаннями з первинної медичної допомоги і посприяв закріпленню їх на практиці.

Олена Крищенко.