• Безсмертний син безсмертного народу

Безсмертний син безсмертного народу Безсмертний син безсмертного народу Безсмертний син безсмертного народу Безсмертний син безсмертного народу Безсмертний син безсмертного народу

Великий патріот України, видатний письменник, публіцист, учений, громадський та політичний діяч Іван Якович Франко до останніх днів свого життя писав книги про історію України, її мову, літературу, перекладав світову класику, підтверджуючи своєю працею – Україні БУТИ! Він виніс українське слово, українську культуру на простори світові.

Його знаменита цитата: «Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими, а українцями без офіціальних кордонів... Треба витворити з величезної етнічної маси українського народу українську націю, суцільний культурний організм, здібний до самостійного культурного й політичного життя», − сьогодні не менш актуальна, як і 100 років назад.

Популяризуючи літературну спадщину великого Українця, Білоцерківська міська централізована бібліотечна система імені Петра Красножона щороку проводить конкурс читців-декламаторівна краще виконання його творів.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь двадцять п’ять читачів бібліотек міста − учнів 9-11 класів та студентів, які натхненно читали безсмертні вірші видатного поета.

Компетентне журі на чолі з головою міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка, журналістом, видавцем і волонтером Костянтином Климчуком одноголосно визнало володарем Гран-прі учня БНВО «Ліцей − МАН» Сергія Дідика, який блискуче прочитав поезію «Як на вулиці зустрінеш…», зачарувавши присутніх артистизмом і красиво поставленим голосом.

Серед школярів І місце виборов Михайло Міняйло, учень БЗШ №18.

ІІ місце розділили: Каріна Братасюк і Анна Панько (БНВО «Перша Білоцерківська гімназія») та Анастасія Чернух (БЗШ №17).

ІІІ місце посіли: Катерина Кшевінська (БНВО «Перша Білоцерківська гімназія»), Анна Романюк і Катерина Лукіянец (БСШ №12), Каріна Вараді (БНВК ЗОШ №13) та Катерина Кривошея (БЗШ №11).

Кращою серед студентів визнано студентку Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу Вікторію Чиж, їй присуджено І місце.

Студентки цього ж коледжу Анастасія Ходаківська, Ірина Кониш, Каріна Гайне і Анастасія Ляшенко вибороли ІІ місце, виконавши літературно-музичну композицію за мотивами ліричної драми «Зів’яле листя».

Студентка ТЕК БНАУ Анна Орлова посіла ІІІ місце.

Всі переможці отримали Дипломи і подарунки, які люб’язно надали спонсори:голова Білоцерківської станиці братства ОУН-УПА Теодор Григорович Дячун, видавництво «Час Змін Інформ», міськрайонне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка і міська централізована бібліотечна система.

Грамотами і заохочувальними призами були також нагороджені Каріна Травкова (БСШ №1) і Вікторія Курочкіна (БЗШ №3).

Після нагородження переможців голова журі Костянтин Климчук подякував конкурсантам за майстерне виконання творів класика української літератури, письменника-новатора Івана Яковича Франка.

Людмила Чупак.