• Козацькому роду нема переводу

Козацькому роду нема переводу Козацькому роду нема переводу Козацькому роду нема переводу Козацькому роду нема переводу

14 жовтня відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День Української повстанської армії, День захисника України. Збройні сили України своїми славними традиціями зобов’язані козацтву. Багато століть лунають над нашою землею пісні, які уславлюють козаків. З нагоди цих свят в парку Слави для третьокласників БСШ №1 (класовод Тетяна Байбарза) бібліотекарями філії №1 був проведений урок мужності «Захисник Вітчизни – гордість народу, відвага, мужність і честь», на який був запрошений голова Білоцерківської міськрайонної організації ВУТ «Просвіта» ім.. Т.Г.Шевченка, директор видавництва «Час Змін Інформ», волонтер Костянтин Климчук.

Свою розповідь пан Костянтин розпочав з того, що українці в усі часи понад усе цінували свою свободу. І значною мірою через це воювати нам доводилось багато і часто. Доводиться і нині захищати себе від нападників і не допустити завоювання території. Хто б міг подумати, що брати до рук зброю українцям доведеться й у третьому тисячолітті? Як волонтеру Костянтину Климчуку довелося бачити солдатські окопи, воронки від снарядів – ці шрами війни природа залікує за сотню років. Подвиг же героїв передається з покоління в покоління і житиме в людській пам’яті вічно. Як говорив Тарас Шевченко: «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля», тож маємо обов’язково шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею. Тож хай живе і донині слава козацька, слава України!

На завершення уроку діти вшанували полеглих воїнів хвилиною мовчання та покладанням квітів до Вічного вогню.

Олена Крищенко.