Положення про проведення міського загальносистемного конкурсу «Кращий читач літа 2018»

1. Загальні положення
    1.1. Це положення визначає систему інформаційної та організаційно-методичної роботи щодо конкурсного відбору найкращих читачів бібліотек міста, які обслуговують дітей.

1.2. Організацію та проведення конкурсу здійснює центральна бібліотека для дітей КЗ БМР Білоцерківська міська ЦБС.

1.3. У конкурсі беруть участь читачі міських бібліотек – учні 1-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

1.4. Інформація про конкурс розповсюджується через бібліотеки ЦБС та сайт міської ЦБС «Бібліотеки Білої Церкви».

2. Мета конкурсу

2.1. Конкурс «Кращий читач літа 2018» проводиться з метою:

- популяризації бібліотек та читання;

- сприяння духовному, естетичному та культурно-освітньому розвитку читачів-дітей;

3. Організація конкурсу

3.1. Міський загальносистемний конкурс «Кращий читач літа 2018» проводиться серед читачів-учнів 1-8 класів у бібліотеках міста з 15 червня по 18 вересня 2018 року у два етапи.

3.2. З метою різностороннього і об`єктивного оцінювання учасників конкурсу та визначення переможців на кожному етапі створюється журі з 3-5 осіб. Члени журі оцінюють конкурсантів за 12-бальною шкалою. Переможцями конкурсу є учасники, що набрали найбільшу кількість балів.
    3.3 Учасників конкурсу оцінюють за такими критеріями:
    - вміння стисло й аргументовано висловити думку про прочитане, вживаючи відповідні цитати з тексту;

-скласти оповідання про свого улюбленого героя;
    -написати поради дітям, які не люблять читати;

- взяти участь у літературному квесті;

- проявити оригінальність та креативність.

4. Термін та умови проведення

4.1. Перший етап загальносистемного конкурсу «Кращий читач літа 2018» проходить з 15 червня по 31 серпня 2018 року у міських бібліотеках, які обслуговують дітей.

4.2. Відповідальні за проведення першого етапу конкурсу завідувачі бібліотеками-філіалами:

- інформують читачів про умови проведення конкурсу;

- допомагають учасникам підготуватися до конкурсу;

- запрошують вчителів, батьків до участі в оцінювання учасників І етапу;

- інформують переможців І етапу та їхніх батьків про умови, дату та місце проведення ІІ етапу конкурсу;

- супроводжують переможців І етапу в центральну бібліотеку для дітей.
    4.3. Учасники конкурсу у визначений день представляють оповідання про свого улюбленого літературного героя членам журі. Оцінюється загальний рівень ерудиції за участь у літературному завданні і визначається переможець, який візьме участь у ІІ етапі.

4.4. Завідувачі бібліотеками-філіалами заповнюють протокол проведення І етапу, вказуючи усіх його учасників та переможців, передають дані до 12 вересня 2018 року до центральної бібліотеки для дітей для проведення ІІ етапу.
    4.5. ІІ етап загальносистемного конкурсу «Кращий читач літа 2018» відбудеться 19 вересня 2018 року о 14.00 в центральній бібліотеці для дітей.
    4.6. Працівники центральної бібліотеки для дітей готують завдання, з метою визначення рівня ерудиції та знань учасників ІІ етапу з сучасної та класичної української та світової літератури для дітей.

ІІ етап проходитиме у святковій атмосфері з театральними та ігровими елементами. За результатами ІІ етапу конкурсу члени журі обирають 3-х переможців, які отримують титул «Кращий читач літа 2018».

5. Нагородження переможців

5.1. Переможці ІІ етапу конкурсу отримають титул «Кращий читач літа 2018» та запрошення на загальноміське свято з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, де отримають головний приз.

Координатор конкурсу «Кращий читач літа 2018» – методист ЦДБ

Шпак Тамара Антонівна.

Тел.: 7-30-73.

Адреса: вул. Леваневського, 55.