Зустріч із загадковою Іриною Даневською

В День толерантності працівники філії №6 провели зустріч старшокласників БЗШ №21 (вчителі Леся Довгалюк та Ольга Сусол) з автором історичної «Родзевіліади» – Іриною Даневською. Адже питання толерантності торкається і проблем міжнародних відносин, корені яких ідуть із глибокої давнини, а твори автора перш за все розкривають українсько-литовські стосунки середини 17 століття, особливо доби Хмельницького, де чітко простежується Радзивілівський слід.

З біографією та творчим шляхом автора присутніх познайомила завідувачка бібліотекою Надія Гаврилова, зауваживши, що основу романів покладено біографічні записи, написані частково самим Радзивілом, частково – його секретарем.Образ князя Радзівіла, як історичної особи, союзника козаччини у Визвольній війні, людини із недоліками та чеснотами надзвичайно цікавий.

Спілкування авторки книг із присутніми доповнювалося мультимедійною презентацією. Учасники зустрічі мали можливість познайомитись з пристрасним красенем, відважним полководцем, харизматичним політиком, досконалим дипломатом, справжнім поліглотом, який володів п’ятьма мовами – Богуславом Радзивілом та історичними особами: українським гетьманом Богданом Хмельницьким, шведським королем Карлом Х Густавом, семигородцем Дьєрдем ІІ Ракоці, курфюрстом Бранденбурга Фрідріхом Вільгельмом.

Своєю розповіддю Ірина Даневська «організувала»старшокласникам втечу в минуле й повне занурення в епоху.

Ірина Скрох, бібліотекар БЗШ №21.