• Обереги з Малишкового краю

Обереги з Малишкового краю Обереги з Малишкового краю

І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,
    І рушник вишиваний на щастя дала…

Ці зворушливі, знайомі з дитинства слова згадуються, коли мова йде про українські рушники, які продемонструвала науковий співробітник музею Андрія Малишка Олена Василівна Артюшенко під час зустрічі з членами клубу «Сузір’я», що працює в бібліотеці-філіалі №9.

Пані Олена, обережно розгортаючи рушники, цікаво розповідала про майстринь, які гаптують оспівані в піснях, відомі на весь світ рушники з Малишкового краю. Обухівські обереги особливі тим, що вони вишиваються на обидві сторони, а нитки використовуються тільки червоного кольору. А які цікаві на них малюнки: дерево роду «росте» на весь рушник, обов’язковою є восьмикутна зірка як символ щастя і добробуту. Також учасники заходу познайомилися з колекцією ляльок з тканини, якими раніш бавилися діти і які пробуджували в дівчаток паростки материнства і турботи про свою родину.

Тетяна Сулейманова.