• Українська хустка - споконвічний оберіг українців

    Українська хустка - споконвічний оберіг українців Українська хустка - споконвічний оберіг українців Українська хустка - споконвічний оберіг українців Українська хустка - споконвічний оберіг українців Українська хустка - споконвічний оберіг українців

    7 грудня відзначається День української хустки. Це неофіційне свято, яке з’явилося 2019 року, покликане об’єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій.

    Фахівчині центральної бібліотеки для дітей не залишилась осторонь цієї події. Напередодні фахівчині книгозбірні провели для читачів, восьмикласників гімназії-початкової школи №11, народознавче свято «Українська хустка – споконвічний оберіг українців».

    «Хустка здавна вважалася невід’ємною частиною української культурної спадщини.  Як берегиня роду вона була поруч із людиною від народження до останнього подиху, присутня на хрестинах, на весняних хороводах, на сватанні, на вінчанні, на проводах козака на війну...», – такими словами почала захід бібліотекарка Тетяна Бєлєнька. Користувачі уважно слухали її цікаву розповідь про історію національного одягу, його символіку та роль в житті українців.

    Гостя свята – завідувачка виставкою залою бібліотеки-філії №5 Любов Михайлюк провела для гімназистів майстер-клас «Зав’яжи хустку». Любов Федорівна розповіла про традиції комплектування жіночих головних уборів та продемонструвала, як зав’язували хустки жінки та дівчата в різних областях України.

    Учасники майстерки в супроводі українських народних пісень вчилися в’язати хустки різними способами – гуцульським «гуші», поліським «корабликом», із очіпком чи без нього, приміряли різні образи цього модного аксесуару: чалму, корону, під шию, під потилицю, роблячи ріжки та вузлики. Також школярі дізналися, як правильно зав’язувати хустки в залежності від пори року, в будні чи свята, а ще – кому який спосіб та колір найбільше підходить за віком.

    Під час заходу восьмикласники артистично декламували вірші про традиційне жіноче вбрання, відповідали на запитання вікторини «Так чи Ні», за допомогою мнемотехніки об’єднали картинки та текст, відтворюючи на фліпчарті приказки та прислів’я про хустку.

    Наприкінці заходу читачі дійшли висновку, що хустка, не дивлячись на її поважний вік, – сучасний та актуальний аксесуар, який підкреслює жіночу красу і несе в собі магію поколінь. Вміння красиво носити й зав’язувати хустку – справжнє мистецтво.

     

    Світлана Шалагіна



    Поділись з друзями:



Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!



Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше