-
- 13 листопада 2024
-
Феномен Остапа Вишні
13 листопада виповнюється 135 років від дня народження великого гумориста, новеліста, класика українського гумору – Остапа Вишні. До цієї ювілейної дати у бібліотеці-філії села Вільна Тарасівка відбулася літературна зустріч «Остап Вишня – чарівник поетичного слова».
Бібліотекарка Раїса Лисак нагадала присутнім про те, що справжнє ім'я Остапа Вишні – Павло Михайлович Губенко. Цікавою для гостей книгозбірні була розповідь про життя та творчість письменника, адже Остап Вишня жив у буремні часи. Він один з тих, кого називають поколінням «Розстріляного відродження». Письменник входив до літературних угруповань «Плуг» і «Гарт». Згодом став головним редактором журналу «Перець». У 1933 році був репресований (за звинуваченням у замаху на Постишева) і ув'язнений на 10 років у радянських таборах.
Остап Вишня написав близько двох з половиною тисяч творів: гуморески, нариси, фейлетони, памфлети, мемуари, щоденник, переклади. Саме він започаткував у літературі новий жанр – усмішку.
На закінчення заходу читачка бібліотеки Надія Демківська прочитала гуморески О.Вишні «Ще як сельбудів не було» та «Лист із села», чим підняла настрій усім присутнім.
Також читачі книгозбірні мають можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Остап Вишня: сатира, гумор і правда життя». Література, представлена на виставці, дозволяє розповідає користувачам про долю і творчий доробок митця, його зацікавлення, а відтак і краще зрозуміти феномен Остапа Вишні, його роль і місце в літературному процесі XX століття.
Раїса Лисак.
Поділись з друзями:
Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!
Це більш ніж 25% населення всього міста!