• Інформмозаїка «Чарівний горщик»

Інформмозаїка «Чарівний горщик» Інформмозаїка «Чарівний горщик» Інформмозаїка «Чарівний горщик» Інформмозаїка «Чарівний горщик» Інформмозаїка «Чарівний горщик»

У другу суботу вересня відзначається День українського борщу. «Культуру приготування українського борщу» внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Адже ця страва є справжнім символом культурної, гастрономічної спадщини України.

Цій події фахівчині центральної бібліотеки для дітей присвятили інтерактивний захід «Чарівний горщик», учасниками якого стали читачі − учні 2-А класу гімназії-початкової школи №11.

Бібліотекарки Вікторія Нода і Лариса Олійник занурили школяриків у світ традицій української кухні, розповіли учням історію борщу, різні варіації його приготування. Другокласники дружньо відгадали загадки про інгредієнти цієї страви.

А потім школярі із задоволенням одягли фартушки та «зварили» борщ на шкільній дошці. Хлопчики та дівчатка обирали інгредієнти, серед яких були: буряк, капуста, вишні, петрушка, м’ясо, авокадо, часник, морква тощо. Спільними зусиллями 2-Б клас «зварив» справжній український борщ.

Особливо захопливим моментом була інтерактивна казка «Як овочі варили борщ». Овочі трохи посперечалися, хто ж з них головний, але, як завжди, перемогла дружба та спільна справа. Діти були надзвичайно активними, розумними і швидко надали відповіді на всі запитання.

Сподіваємося, що гімназисти запам’ятали інгредієнти та схему приготування головної страви української кухні.

Світлана Шалагіна.