• Вшанування пам’яті гетьмана Івана Мазепи

Вшанування пам’яті гетьмана Івана Мазепи Вшанування пам’яті гетьмана Івана Мазепи Вшанування пам’яті гетьмана Івана Мазепи Вшанування пам’яті гетьмана Івана Мазепи

20 березня читачі бібліотеки-філії села Сидори взяли участь у заході з нагоди 385-ї річниці від дня народження Івана Мазепи. Вшанування пам’яті гетьмана відбулося у селі Мазепинці. На заході були присутні міський голова Геннадій Дикий, депутат міської ради Олександр Балановський, староста сіл Дрозди, Мазепинці, Сидори Олександр Литвин та настоятель храму Миколи Чудотворця отець Андрій.

Бібліотекарка Леся Тетерук розповіла користувачам книгозбірні про те, що Іван Степанович Мазепа, військовий та політичний діяч, меценат, гетьман України народився 20 березня 1639 року в селі Мазепинці на Київщині. Походив з відомого правобережного українського шляхетного роду Мазеп-Колединських. Закінчив Києво-Могилянський колегіум, Єзуїтську колегію у Варшаві, навчався у Німеччині, Італії, Голландії.

Цікаво, що Іван Мазепа вільно володів польською, італійською, німецькою, французькою, татарською, латинською мовами. Він був людиною емоційної, пристрасної вдачі, мав ряд талантів та достоїнств: грав на бандурі, захоплювався мистецтвом, колекціонував зброю. Широко відомі поетичні спроби гетьмана, зокрема його «Дума», пісня про чайку-небогу, псалми і ряд інших поезій.

Славнозвісна «Дума» гетьмана Мазепи «Всі покою щиро прагнуть…» є дуже важливою пам’яткою української національно-політичної думки XVII-XVIII сторіччя. У своєму вірші, Мазепа майстерно зобразив всю величність своєї політичної ідеології. Більш того, вірш «Дума» є цінним документальним зображенням становища України кінця XVII століття.

Леся Тетерук.