• Білоцерківський вчений зі світовим ім’ям

    Білоцерківський вчений зі світовим ім’ям Білоцерківський вчений зі світовим ім’ям

    У січні цього року виповнилося б 95 років від дня народження видатного білоцерківця, відомого вченого-біолога, заслуженого працівника вищої школи України Олексія Івановича Кононського.

    Народився Олексій Іванович 6 січня 1929 року в місті Сквира, в селянській родині. У 1948 pоці вступив до Білоцерківського сільськогосподарського інституту на ветеринарний факультет, який закінчив із відзнакою у 1953 році. Протягом чотирьох років працював на виробництві завідувачем районної ветеринарної лікарні і старшим ветеринарним лікарем МТС Гвардійського району на Хмельниччині.

    У 1961 році Олексій Іванович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук. Із 1960 року працював на кафедрі органічної і біологічної хімії: асистентом, доцентом, старшим науковим співробітником, докторантом, завідувачем та професором кафедри.

    Олексій Кононський заснував білоцерківську наукову школу в галузі гістології та біохімії, вихованцями якої є 7 докторів і 15 кандидатів наук, у тому числі 4 академіки та 1 заслужений працівник вищої школи України.

    «Білоцерківський вчений зі світовим ім’ям» – так називалася краєзнавча година, яку підготували бібліотекарі філії №4 сімейного читання для користувачів з нагоди ювілею відомого земляка.

    Завідувачка книгозбірнею Катерина Волинець розповіла присутнім про цікаві факти з біографії Олексія Івановича, познайомила з книгами, які написані як самим автором, так і в співавторстві. Детальніше розповіла про книгу «Серце хірурга», в якій описані головні етапи життя і діяльності видатного хірурга, заслуженого лікаря України Григорія Ковбасюка. Зацікавила присутніх книга «Здоров’я, загартування і зимове купання», яка стала для читачів своєрідним дороговказом у боротьбі за власне здоров’я. Цінним історико-краєзнавчим дослідженням стала книга «Минуле та сучасне медицини Білої Церкви», написана Олексієм Кононським у співавторстві з Григорієм і Володимиром Ковбасюками.

    Вдячні білоцерківці назвали ім’ям вченого одну з вулиць міста та встановили меморіальну дошку на фасаді будинку (бульвар Олександрійський,21), де жив Олексій Іванович.

     

    Катерина Волинець.



    Поділись з друзями:



Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!



Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше