• Подивились. Подумали. Сказали

Подивились. Подумали. Сказали Подивились. Подумали. Сказали Подивились. Подумали. Сказали

20 липня відзначають Міжнародний день шахів.

Напередодні цього свята в бібліотеці-філії №1 для дітей відбувся майстер-клас з опанування мистецтва гри в шахи за участі вихованців ЦСПРД «Злагода», який провів великий шанувальник шахового мистецтва Костянтин Соколенко. Навчання пан Костянтин розпочав зі знайомства із шаховою дошкою, звернув увагу, що поля чорного і білого кольору чергуються. Крім полів на дошці ми бачимо проспекти і вулиці. Це лінії: горизонталі, вертикалі і діагоналі. Горизонталі проходять зліва-направо, вертикалі зверху-вниз, а діагоналі навскоси. Правильне положення дошки, коли біле поле знаходитися праворуч внизу. А ще, наголосив пан Костянтин, у кожної фігури свій характер, спосіб пересування шахівницею. Фігури і пішаки у шахах є білі та чорні. Часто їх роблять білими і коричневими, білими і зеленими, синіми і червоними, але завжди називають «білі» і «чорні».

Уважно та із захопленням, під керівництвом тренера з шахів, присутні вчилися стратегічно мислити та приймати рішення, будувати логічні конструкції, ефективно та швидко аналізувати та планувати гру. Запитань від дітвори сипалося багато. Приємно було спостерігати за уважністю вихованців, котрі грали в шахи вперше, та радістю в очах переможців. Кожна шахова партія сприяла вихованню сили волі, характеру та цілеспрямованості. І для їхньої появи зовсім необов’язково ставати чемпіоном світу.

Олена Крищенко.