• Масляна до нас прийшла

Масляна до нас прийшла Масляна до нас прийшла Масляна до нас прийшла Масляна до нас прийшла Масляна до нас прийшла

Одна з найяскравіших традицій наших предків, що дійшла до наших часів – святкування Масляної. Це – час веселощів, ігор, закликання весни, щирих та радісних зустрічей з друзями та родичами.

Весело і радісно в центральній бібліотеці для дітей відбулися масляні розваги «Везу в міста і села розваги всім веселі», учасниками яких стали третьокласники БЗШ №11 (класовод В. В. Ярич).

Свято відкрилося театралізованим дійством. Головна героїня – Масляна (бібліотекар Лариса Олійник) зі своїми помічниками сімома святковими днями: понеділком – «Зустріччю», вівторком – «Заграванням», середою – «Ласунею», четвергом – «Розгулом», п’ятницею – «Тещиними вечорами», Суботою – «Невістчиними посиденьками» та «Прощеною Неділею» відтворили традиції та обряди святкування сирного тижня, побажали юним книголюбчикам відсвяткувати Масляну весело, смачно й галасливо.

А згодом почалися масляні розваги. Діти проявили спритність у конкурсах, відгадуванні загадок, вікторин, взяли активну участь у народних іграх «Подоляночка»,«Впіймай млинець», «Перетягнемо канат»,«Спритні віники». Учасники свята дружньо співали пісень, закликали Весну, жартували і танцювали.

Ну а яка ж Масляна без частування смаколиками. Матусі й бабусі малят приготували смачні млинці, а бібліотекарівлаштували дружнє чаювання. Святкова програма закінчилася традиційним масляним хороводом.

Світлана Шалагіна.