-
- 31 січня 2025
-
Стрітення відзначаємо, весну-красну зустрічаємо
2 лютого християни святкують одне з двадцяти найважливіших свят – Стрітення Господнє. Це свято має особливе значення не лише в релігійному, а й у народному календарі, адже здавна вважалося, що саме цього дня зима зустрічається з весною.
Напередодні свята працівниці бібліотеки-філії №6 здійснили бібліодесант до читачів – учнів 4-Б класу Білоцерківської гімназії-початкової школи №21 (класовод Світлана Гулюк) та провели народознавчу годину «Стрітення відзначаємо, весну-красну зустрічаємо».
Бібліотекарки розповіли про історію та традиції цього дня, зокрема про головні його атрибути – освячені воду і свічки, традиція запалювання яких прийшла із Риму. Четвертокласники із захопленням слухали легенду про Стрітення та притчу «Про чотири свічки». А ще, дітвора дружно відповідала на запитання вікторини «Традиції зимових свят», під час якої присутні переконались, що народні традиції – це невід’ємна частина нашої культури, яка зміцнює дух і єднає покоління.
Оскільки внародному уявленні Стрітення – це не лише церковне свято, а й символічний момент боротьби зими і весни, учасники заходу залюбки подивились інсценівку зустрічі винуватців свята. Роль Зими виконувала Соломія Пацеля, а Красуні-Весни – Злата Алексієнко. Зима хотіла заморозити весну, щоб трохи ще залишитись володарювати, а весна своїм теплом відганяла холод. Запальну суперечку зупинили мирилки, які озвучили діти. А потім всі дружно взяли участь в іграх та змаганнях: на знання поезії та пісень про зиму та весну, швидкість промовляння скоромовок та спритність у написанні слів. Особливим моментом святкування стало частування традиційними «жайворонками» – випічкою, що символізує прихід весни, від Світлани Гулюк та Надії Гаврилової і млинцями від Лесі Кононюк.
Стрітення – це свято двох зустрічей, двох філософій і двох мудростей. Святкуйте Стрітення з любов’ю, величайте Господа і вірте: в Україні все буде добре!
Надія Гаврилова.
Поділись з друзями:
Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!
Це більш ніж 25% населення всього міста!