-
- 24 січня 2025
-
Книги, що надихають жити і любити
У бібліотеці-філії №4 сімейного читання відбулася презентація книг «Незабудка», «Вірність», «Запах роси» відомого в місті журналіста, письменника, педагога Миколи Отиченка.
Книги створені за класичним принципом оповідок, невигаданих історій.
Жанр оповідок був особливо популярним у ХІХ столітті, їх замовляли всі газети, тому що історії мали велику читацьку аудиторію. А в 2013 році Нобелівський комітет присудив найвищу нагороду у сфері літератури канадській письменниці Еліс Манро «за створення оповідок, що майстерно відображають сучасність». Таким чином, оповідки або ж історії отримали найвищий «сертифікат» − підтвердження їхньої належності до красного письменства. Зараз цей жанр переживає нове піднесення і користується неймовірною популярністю серед читачів.
Ці книги непросто збірка життєвих невигаданих історій, це пронизливий і щирий погляд на людські почуття. У кожній історії відчувається невидимий зв’язок між героями. Їх об’єднує жага кохання, а вірність стає не лише обіцянкою, але й життєвим принципом, який допомагає подолати найважчі випробування. Автор відверто говорить про біль, про те, як прощення може стати джерелом сили.
Микола Михайлович розповів учасникам зустрічі про свою сім’ю, про родину Орлів, відому в селі Синява з діда-прадіда, згадав дитячі роки, батьків, які вчили жити «по-правді». Зацікавили присутніх журналістські спогади автора про численні подорожі, зустрічі з відомими людьми. Микола Михайлович часто спілкувався з Євгеном Сверстюком, був своїм у домі Павла Тичини, у колі його знайомих – дисиденти Юрій Вівташ, Василь Овсієнко, дружина Василя Стуса, мати Валерія Марченка. Тепло згадав журналіст про Дмитра Злобінського, засновника і редактора газети «Громадська думка». «Незмінні доброзичливі редактори Олена Куценко, Валентина Храбуст, дружній редакційний колектив – усе це ключі до успіху», − так щиро описав свою майже тридцятирічну співпрацю з редакцією газети Микола Отиченко.
Під час зустрічі багато уваги приділялося християнській етиці. Отець Володимир, священник ПЦУ, розповів про значення християнської моралі у стосунках між людьми, у вихованні дітей, а також прочитав молитву за здоров’я захисників України. Крім того, він наголосив, що в житті дружба часто є рятівним кругом, а зрада, як темний штрих на полотні, змушує замислитися над людською природою.
Враженнями про творчість письменника поділилася бібліотекарка гімназії-початкової школи №4 Лариса Любченко та його друг Анатолій Виграненко.
Учасники заходу прийшли до висновку, що книги Миколи Отиченка – це справжня терапія для душі. Вони вчать приймати свої і чужі почуття, шукати сили в собі та цінувати людей поруч. Вони залишають слід у серці кожного читача, адже торкаються найглибших струн душі.
Катерина Волинець.
Поділись з друзями:
Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!
Це більш ніж 25% населення всього міста!