• Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова

Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова

Ми – українці! Живемо у вільній незалежній державі, розмовляємо рідною солов’їною, попри всі жахіття війни…

27 жовтня – День української писемності та мови. А мова в нас красива, багата, мелодійна і щира, як душа нашого народу. Це мова віршів, пісень, казок, легенд, оповідок, прислів’їв, приказок, скоромовок, лічилок.

16 жовтня фахівчині книгозбірні №3 для читачів − учнів 4-А класу (класовод Ніна Кайзерова) Білоцерківської гімназії-початкової школи № 15 провели дзвінкоголосу сторінку «Барвінкова, веселкова, найдорожча рідна мова».

Бібліотекарки розповіли дітям історію свята, про значення мови в житті людини. Ну а далі розпочалася мовознавча ігротека: лінгвістичний турнір «Гра словами, гра в слова»; конкурси: «Моталочки», «Доточи приказку», «Безконечники», «Зміни першу букву»; розваги: «Відгадалки», «Склади нові слова», «Лексична пара».

Ми часто чуємо крилатий вислів «Не бійтеся зазирати у словник». Сьогодні читачі філії зазирнули в чудову книгу письменниці-краянки Тетяни Строкач «Веселковий дивосвіт». І нарахували в одному з віршів про рідну мову аж 41 прикметник! Оттакої!

Завершальною самобутньою ноткою заходу стало знайомство з книжковою виставкою-інсталяцією «Розквітай, українська мово, цвітом калиновим».

Сподіваємося, що цей захід допоможе школярам опанувати багатства української мови!

Ксенія Гнуда.