• Біла Церква – місто багатонаціональне

Біла Церква – місто багатонаціональне Біла Церква – місто багатонаціональне Біла Церква – місто багатонаціональне

10 вересня у бібліотеці-філії №3 відбувся День краєзнавства «Біла Церква – місто багатонаціональне». На абонементі книгозбірні читачі мали можливість ознайомитися з книжковою викладкою «Рідне місто на книжкових сторінках». Зацікавив відвідувачів колаж ретро світлин «Біла Церква шле вам привіт. Без минулого немає майбутнього», де закарбовані миті життя місцевих жителів. Переглянувши фото, можна помітити місцевий колорит, робочі будні та дозвілля громади.

Під час краєзнавчого променаду «З Днем народження, місто моє!» членкині клубу «Пролісок» дізналися, що у нашому місті успішно функціонують національно-культурні товариства: Білоцерківська міська громадська організація «Товариство єврейської культури ім. Шолом Алейхема», товариство німців м. Біла Церква «Відродження», товариство польської культури ім. З.Красинського, культурно-просвітницьке товариство молдован, громадська організація культурно-просвітницького товариства греків м. Біла Церква «Еллада», громадська організація Білоцерківської національно-культурної спілки «Слов’янка», Білоцерківська міська організація «Білоцерківське товариство «Циганські зорі», Білоцерківська міська громадська організація «Центр польської освіти і культури». Всі громадські організації сприяють відродженню історичних та культурних традицій національних меншин України. Кожен, хто бажає, навчається мови предків, яку вважає рідною, вдосконалює власні знання у недільних школах, де вивчають іврит, ідиш, німецьку, польську, англійську тощо.

Бібліотекарки ознайомили присутніх з тематичною викладкою літератури, зробили її коментований огляд.

На зустріч з читачами завітала письменниця-краянка, художниця, журналістка, членкиня Національної спілки письменників України, асоціації німецьких художників України, лауреатка міської премії ім. Нечуя Левицького Галина Невінчана, яка, до речі, походить з родини німців. Користувачі дізналися багато цікавих фактів з життя та творчості письменниці. Присутні із захопленням слухали розповідь гості, ставили запитання, переглянули її останні малюнки.

На згадку про цю напрочуд теплу зустріч відбулася фотосесія.

Наталія Добровольська