• Бібліотечні Спасівські посиденьки

Бібліотечні Спасівські посиденьки Бібліотечні Спасівські посиденьки Бібліотечні Спасівські посиденьки

Яблучний спас 19 серпня символізує поворот від літа до осені.

У давнину це свято було одним із перших свят урожаю і вважалося, що саме з цього дня літо починає повертати до осені і зими. У давніх слов’ян до Яблучного спаса не можна було їсти яблука і плоди нового врожаю. Їх треба було освятити в церкві, а потім вживати в їжу. Освячені яблука також потрібно було віднести на могили померлих предків.

Про ці та інші спасівські традиції дізналися читачі центральної бібліотеки для дітей від бібліотекаря Марії Джури. Вона розповіла дітям і про те, що в цей день господині печуть пироги та млинці з яблуками, а ввечері традиційно проводжали захід сонця з піснями – молодь відправлялася на околицю села водити хороводи та співати.

Перевіряли ж свої знання про народні звичаї та традиції відвідувачі бібліотеки за допомогою народознавчої гри «Маковей та Спас дарунки нам припас», вікторини «Спасівські витівки», екодегустації «Вгадай за смаком» та складаючи тематичні пазли.

Ну і, звичайно, бібліотекарі запрошували своїх читачів скуштувати плоди нового врожаю.

День минув весело і смачно!

Олена Корнієнко.