-
10 сучасних українських книг, які варто прочитати
1. Галина Вдовиченко «Найважливіше наприкінці»У новому романі відомої української письменниці Галини Вдовиченко йдеться про історію стосунків чоловіка та жінки, які прожили у шлюбі 35 років, про важку хворобу і смерть чоловіка, найріднішого, але, на жаль, не пізнаного до кінця, про переоцінку головною героїнею власного родинного життя. Ця книга не залишить байдужим нікого і торкнеться серця кожногочитача, адже вона – про вміння прощати і співпереживати, не розмінюватися на дрібниці, бути уважними одне до одного і до себе, цінуючи кожну мить життя.
2. Надія Гуменюк «Корона на одну ніч»У романі йдеться про людські долі на тлі карколомних історичних подій, таємні товариства й міжнародні інтриги, злети і падіння, кохання і славу. Письменниця переносить нас у передвоєнну Польщу, де неподалік від Варшави, на заміській віллі «Ванесса», відбувся конкурс краси. Увечері на ньому коронували переможницю, а вранці у готелі «Континенталь»її знайшли мертвою. В газетах –жодної згадки ні про загадкову смерть дивовижної красуні з маленького провінційного Волинського містечка, ні про її тріумфальну перемогу. Хто й чомузаблокував інформацію? І хто посягнув на юнее життя? Відповіді на ці питання знайдете на сторінках книги.
3. Анатолій Дністровий «Пацики»Дія роману відбуваєтьсяу Тернополі в 1990-му році, напередодні розвалу СРСР.Епоха розпаду комунізму, соціальні руїни совкової індустріалізації і банди тінейджерів-петеушників, що заполонили вулиці міста. Автор відверто і правдоподібно змальовує їхнє щоденне життя. Жива жаргонна мова, непричесана реальність, тонке розкриття психології підлітка, майже документальне відтворення далекого 1990-го року – все це закріпило за «Пациками» репутацію найкращого соціологічного роману періоду Незалежності.
4. Мирослав Дочинець «Діти папороті»Ця книга – про війну, про любов і кохання, про муки і радість творчості. Павло – журналіст та письменник. Але коли на терени України прийшла війна, він, не роздумуючи, подався на Схід боронити кордони Батьківщини. То ж спочатку була війна, потім поранення, лікування в госпіталі, а далі, «реабілітація» в Козині, тихому селищі на Закарпатті, де Павлові в спадок від дядька несподівано дістався будинок з присадибною ділянкою. І тут, на лоні природи, подалі від людського гомону, виконуючи просту сільську роботу, чоловік намагається наново зібрати себе докупи, переосмислити війну та віднайти спокій і Бога в душі.
5. Дара Корній «Зірка для тебе»«Зірка для тебе» – роман про беззастережне кохання, де чарівна атмосфера сучасного Львова переплетена з мандрами в часі й просторі, де Кримські гори, просякнуті мудрістю давніх татарських легенд, де віра і любов стають чи не єдиним шансом на спасіння. Іноді достатньо подивитись у нічне небо, щоб знайти свою зірку. Сергієві пощастило більше: він зустрів свою Зоряну на землі. Ці двоє дивні, і вони не могли не зустрітися, хай навіть ця зустріч принесла обом страждання. Історія їхнього кохання почалась як чудеснее визволення зі світу самотності, страху та гріха. Вони пізнали божественну радість і єднання душ. Але невдовзі настануть часи туги, і вони мають подолати їх любов’ю
6. Дара Корній «Місяцівна»Книга захоплююча, повна містики. Історичні факти вдало переплітаються із загальною картиною сюжету. Головна героїня альбінос, вона дещо інша ніж її однолітки, проте це особлива дівчина: світла, яскрава та позитивна. Мати Терези, прагнучи врятувати дочку після автомобільної аварії, передає їй старовинний оберіг – лунницю, що багато століть супроводжує жінок із давнього шляхетного роду Коморовських. Однак після цього життя Терези кардинально змінюється: з настанням повні щось лихе наче вселяється в дівчину – вона опритомнює на старому сокальському цвинтарі з кров'ю під нігтями та присмаком крові в роті. Щоб здолати зло, героїні доведеться розплутати вузлики страшних родинних таємниць, зазирнути в очі власному майбутньому, знайти своє призначення там, де гори підпирають небо.
7. Оксана Луцишина «Іван і Феба»За роман «Іван і Феба» Оксана Петрівна Луцишина цьогоріч вдостоєна Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Книга присвячена темі Революції на граніті (1990 року). Дія твору розгортається в останні часи радянської влади й у перші роки української Незалежності. Після навчання у Львові та участі в революції Іван повертається в рідний Ужгород, де одружується з поеткою Марією, котра називає себе Фебою. Події відбувається у трьох містах – Ужгороді, Києві та Львові. Роман «Іван і Феба»заслуговує на загальнонаціональну увагу. Хоча б тому, що це чи не єдиний роман про Революцію на граніті.
8. Анастасія Нікуліна «Зграя»В центрі роману сучасної української письменниці та блогерки Анастасії Нікуліної – історія підлітків, які займаються паркуром. Львівська спека плавить асфальт. Їм –майже вісімнадцять, і в кожного є що приховувати. П’ятеро хлопців щодня кидають виклик міським висоткам і самим собі. Паркур – це стиль життя, челендж – постійно робити неможливе. Але коли до них пристає загадкова незнайомка Таша – починаються всі атрибути підліткового роману: кохання, дружба, випробування дружби коханням і навпаки, небезпека – не на тренуваннях, а в реальному житті, – і знову-таки порятунок через дружбу. Книга написана яскравою живою мовою і викликає свіжі емоції.
9. Ірен Роздобудько «Портрети невідомих»У щемній збірці новел «Портрети невідомих» багато вихоплених із життя людських історій. Герої живуть ніби під збільшувальним склом. Вони цілісні й мужні, іноді – незграбні, кумедні чи надто незрозумілі. Закохуються й мучаться через сумніви в собі й свою нерішучість. Бавляться в кохання чи викручують жили тим, хто їх кохає. Одружені й самотні, юні й биті життям. Діють за честю й обов’язком, враз ставши воїнами. Ідуть за своїми чоловіками – волонтерити. Йдуть на лінію вогню, бо так каже сумління. Багато доль і облич. І тільки здалеку вони невідомі. Але надзвичайно проникливий погляд авторки допомагає розпізнати їх.
10. Людмила Таран «Яблуня»«Яблуня» – книжка-діалог, у якій відомі в Україні й закордоном жінки – мами і доньки – говорять про важливі моменти, згадують знакових людей та події, що залишили слід у їхньому житті. Це –інтригуючі сюжети, які дивовижним чином перегукуються між собою, як і долі самих матерів: особисте постає свідченням епохи. Оксана Забужко, Наталка Білоцерківець, Софія Майданська, Богдана Павличко та Мар’яна Савка розповідають про своїх найрідніших мам, які суттєво вплинули на їхнє життя і творчість.
Запрошуємо до бібліотек міста!
Поділись з друзями:
Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!
Це більш ніж 25% населення всього міста!