• Старожитні часи на Пороссі

Старожитні часи на Пороссі Старожитні часи на Пороссі Старожитні часи на Пороссі

З нагоди 990-річчя міста Біла Церква у бібліотеці-філії №4 відбулася зустріч членів клубів «Зарічани» та «Любисток» з краєзнавцем, завідувачем відділом інформаційно-краєзнавчої роботи ЦБС, кандидатом історичних наук, автором низки книг, багатьох історичних праць та публікацій Євгеном Чернецьким.

Історик розповів про те, які дерева, будівлі, скульптури символізували родину Браницьких в дендропарку «Олександрія», чому існує кілька версій дати виникнення парку. Академісти дізналися, що першим місцем, де родина Браницьких планувала розбити парк, була територія, де нині розташований завод «Сільмаш».

Чимало цікавого учасники заходу дізналися про саму родину Браницьких, їхніх дітей, стосунки з царським двором, вклад у розвиток міста.

Докладніше автор зупинився на книзі «Невідома Олександрія. Палацовий комплекс. Четвертий павільйон».

На знак подяки академісти подарували краєзнавцю дві пісні у виконанні вокального ансамблю клубу «Любисток».

А оскільки Євген Чернецький сам зарічанин, учасники заходу домовилися зустрітися наступного разу та послухати цікаві історії про свій район.

Світлана Линник.