-
- 26 червня 2023
-
Чарівний світ народного мистецтва
Народне мистецтво, національне за змістом, здатне активно впливати на духовний розвиток людини, на формування патріотичних почуттів. Народне декоративне прикладне мистецтво Опішні – це частина самобутньої національної культури України, витоки якої сягають у сиву давнину.
З метою ознайомлення дітей з різновидом декоративно-ужиткового мистецтва – опішнянським розписом, в бібліотеці-філії №6 відбулася творча майстерня «Опішнянська творчість надихає», яку провела Анастасія Слабінська – керівник гуртка «Народні ремесла України».
Бібліотекарки розповіли дітям історію виникнення опішнянського розпису, який включений у перелік об’єктів нематеріальної культурної спадщини України, згадали про центри гончарних виробів в Україні. Учасники заходу переглянули відео, в якому розповідається про опішнянський розпис та розкривається його особливість: нанесення малюнку на поверхню виробів без усіляких ескізів.
Перш ніж почати працювати, Анастасія Петрівна нагадала присутнім елементи, які можна використовувати у розписі та розповіла, як їх розташувати, а також наголосила на тому, що в його основі закладено специфічні закономірності декоративного мистецтва – симетрія і ритм. Під час творчої майстерні діти використовували картонні заготовки гончарних виробів: куманці, глечики, коники, які підготувала майстриня. На поверхнях виробів малювали ягоди, листя, каракулі (кривульки), квіти, сердечка, гілки.
В процесі роботи маленькі читачі спробували себе в ролі майстра-художника розпису: фантазували, робили замальовки, наносили фарби за своїм баченням, тому й орнаменти відрізняються особливою життєрадісністю і яскравістю.
Важливо, що під час нанесення опішнянського розпису на глечики, коники, куманці, у дітей формується не лише естетичний смак, а й уміння бачити прекрасне у мистецтві.
Надія Гаврилова.
Поділись з друзями:
Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!
Це більш ніж 25% населення всього міста!