-
Книжкові новини Білоцерківщини
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Книжкові новини Білоцерківщини”. На виставці представлені книги наших земляків, що вийшли з друку з 2009 по 2011 роки, за такими розділами :
"Краєзнавчі дослідження білоцерківців", "Наукові видання", "Літературне краєзнавство", "Літературний доробок краян".
I. Краєзнавчі дослідження білоцерківців
Кононський, О. Пушкін і Біла Церква / Олексій Кононський. – Біла Церква : О.В. Пшонківський, 2011 – 158 с. : іл.
Значним внеском для авторитету міста, являється книга нашого земляка О.Кононського "Пушкін і Біла Церква”. Вона складається з чотирьох частин. У вступі автор підкреслює роль поета в культурному житті країн та оцінює її через 210 років після його народження. Перша частина книги містить матеріали зі святкування цієї знаменної дати в м. Біла Церква і про його царське заслання на Південь. В другій частині читач дізнається, як створювалась і формувалась трудова та героїчна історія нашого міста. Третя частина книги унікальна – в ній вміщені маловідомі матеріали про розмінування Пушкінського заповідника і могили О.С.Пушкіна. Остання частина – "Пушкініана”. В ній автор розглядає генеалогічне дерево Пушкіна. Наводяться матеріали, знайдені автором у вітчизняній і зарубіжній літературі, та за допомогою зарубіжних вчених, з якими він спілкується протягом кількох років.
Мартак, В. Так починалась війна : спогади ветеранів клубу "Землянка” [ЦБ] (до 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни) / Володимир Мартак. – Біла Церква : [б.в.], 2011. – 115 с.
В книгу увійшли спогади ветеранів, членів клубу "Землянка”, який діє більше 25 років при Центральній міській бібліотеці. Клуб став рідною домівкою для ветеранів. Тут вони згадують свою молодість, вшановують пам`ять своїх бойових побратимів, діляться життєвим досвідом з молоддю, беруть активну участь у громадському житті міста. Ця книга стане у нагоді усім небайдужим людям, особливо молоді, бо "Без минулого немає майбутнього", писав Олександр Довженко.
Рєпін, В. Шлях до сцени / Володимир Рєпін. – К. : КОТО Культура ; Біла Церква : Буква, 2011. – 132 с.
Нова автобіографічна книга "Шлях до сцени”, приурочена до 80-річчя від дня народження актора, відкриває невідомі досі сторінки життєвої і творчої біографії, а заодно маловідомі чи й зовсім невідомі віхи в історії одного з найстаріших театрів України – Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.Саксаганського. Видання ілюстроване багатьма світлинами з архіву автора.
Стародуб, О. Рід Соколів і село Стави Кагарлицького району на Київщині / Олексій Стародуб. – Біла Церква : В.О.Пшонківський, 2011. – 180 с.
В книзі розглянута історія одного роду протягом майже трьохсот років, досліджено еволюцію родових садиб, кревні зв`язки, тривалість життя, іменослов. Текст доповнений поколінним розписом, генеалогічними схемами та світлинами. Також у виданні представлений короткий нарис села Стави з середини XVII до початку XX ст.
Чернецький, Є. Бондар, А. Українське село: родовідна книга Красного і Затиші на Білоцерківщині / Євген Чернецький, Анатолій Бондар. – Біла Церква : О.В. Пшонківський, 2011. – 622 с.
Книга, присвячена історії сіл Красне і Затиша, що на Білоцерківщині. На загальноісторичному тлі розглянуто заснування сіл, їх соціальну структуру, події XIX – XX століть. Особливу увагу приділено будівництву залізниці Гришино-Рівне. На прикладі Красного і Затиші проаналізовано процес знищення українського села, геноциду його мешканців (колективізація, розкуркулювання, Голодомор, репресії, Друга світова війна, післявоєнні структурні зміни). Досліджено та представлено у вигляді поколінних розписів і генеалогічних таблиць родоводи краснян і затишан. Видання адресоване мешканцям Красного і Затиші, їхнім нащадкам, а також дослідникам українського села.
Шляхом розвитку підприємництва та добросусідства 1998-2010 : хронологічний матеріал / Фонд сприяння розвитку підприємництва "Партнер” у м. Біла Церква ; діловий клуб "Партнер”. – Біла Церква : [б.в.], 2011. – 72 с. : іл.
В книзі опубліковано багаторічну співпрацю Фонду сприяння розвитку підприємництва "Партнер” міста Біла Церква і Ділового клубу "Партнер” та Тарновського Фонду добросусідської співпраці і Малопольського клубу економічної інтеграції.Дана брошура є хронологією становлення і розвитку стосунків та ділових зв`язків. Вона стане в нагоді посилення діяльності бізнесових і громадських організацій між українським і польським містами-партнерами.
Бондар, А. У часі Руху, просторі Просвіти : З історії національно-демократичних сил Білоцерківщини / Анатолій Бондар, Володимир Іванців. – К. : Просвіта ; Біла Церква : Альманах "Біла Церква”, 2010. – 130 с.
В книзі опубліковано перші дослідження генезису національно-демократичних сил на білоцерківському Пороссі і їх участі у національно-визвольній боротьбі періоду постання й становлення нової української держави, охоплює 1980-і – 2006 роки.
Перерва, В. Графи Браницькі: підприємці та меценати / Володимир Перерва; Білоцерківський ін-т економіки та управління ВНЗ ВМУРоЛ "Україна”. – Біла Церква : Вид. О.В. Пшонківський, 2010. - 269 с.
В книзі на основі багатого джерельного матеріалу висвітлено підприємницьку та меценатську діяльність однієї з найзаможніших магнатських родин України кінця XVIII – початку XX ст. Дослідження ґрунтується на понад тисячі архівних документів з архівосховищ Києва, Москви, Санкт-ПетербуЧеркас. Більшість документальних даних публікується вперше. Книга насичена свіжою джерельною інформацією і розповідає про одну з найяскравіших сторінок у історії вітчизняного підприємництва і меценатства.
Технолого-економічний коледж Білоцерківського національного аграрного університету 1944 - 2009 / під заг. ред. Л.П.Лендрик. – Біла Церква : [ б.в.], 2009. – 27 с. : іл.
В книзі опубліковано короткий часопис Технолого-економічного коледжу Білоцерківського національного аграрного університету. Сьогодні коледж підтверджує свою професійність і потужність, здатність надати студенту освіту, яка буде гарантом високого професіоналізму, конкурентоспроможності на ринку праці. Матеріал згруповано за розділами: "Калейдоскоп” (фотографії), "Коледж сьогодні”, "Сторінки історії”, "Працюємо на перспективу”, "Педагогічний потенціал”, "Відділення коледжу”, "Виховання майбутнього”, "Спорт - це молодість”, "Матеріальна база коледжу”.
Чернецький, Є. Село Острів на Росі та давній рід Пилипців (Пелепців) / Євген Чернецький. – Біла Церква : Вид. О.В. Пшонківський, 2009. – 120 с.
Книга присвячена родоводу Пилипців (Пелепців) – одному із старовинних селянських родів Середнього Поросся. Розглянуто історію с.Острів та його мешканців. Наведено відомості про острівські роди станом на кінець XVIII ст. Видання багато ілюстроване світлинами пам`яток села Острова та родини Пилипців, а також с. Степок – нового родового гнізда.
II. Наукові видання
Археологія: спадок віків : матеріали Міжнарод. наукової конф. студентів, аспірантів та молодих вчених (7 - 8 квітня 2011 р.) / Київський нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка ; Білоцерківська міська рада ; упр. культури і туризму Київської облдержадміністрації ; Білоцерківський краєзнавчий музей ; Київська обл. організація нац. спілки краєзнавців України ; Всеукр. громад. організація "Спілка археологів України” ; редкол.: В.Ф.Колесник (голова) [та ін.] ; ред.-упоряд. К.В. Корнієнко. – Біла Церква : [б.в.], 2011. – 280 с.
У збірнику вміщено матеріали Міжнародної наукової конференції студентів, аспірантів та молодих вчених "Археологія: спадок віків”, що відбулася 7-8 квітня 2011 року. Збірник охоплює різні галузі археологічної науки, згуртуванню зусиль науковців в дослідженні актуальних питань стародавньої історії.Книга стимулюватиме інтерес молодих науковців до історії та археології нашого краю, сприятиме продовженню традиції наукового дослідження минувшини регіону, появі нових історико-краєзнавчих студій.
Вивчення та збереження картографічної спадщини у музеях України : матеріали Всеукр. наукової конференції : Білоцерківський краєзнавчий музей, 17 грудня 2009 р. / М-во культури і туризму України ; Державний комітет архівів України; [гол. ред. Л.М. Діденко]. – Біла Церква : Краєзнавчий музей, 2010. – 102 с. : 4 л. іл.
На сучасному етапі історико-краєзнавчі дослідження неможливі без ретельного вивчення архівних документів, значний пласт яких зберігається в музеях України. У збірнику вміщені матеріали Всеукраїнської наукової конференції "Вивчення та збереження картографічної спадщини у музеях України”, яка відбулася в Білоцерківському краєзнавчому музеї 17 грудня 2009р. У збірці матеріал наукової конференції подано дослідження: "Картографічна колекція Харківського історичного музею” Буличова В.В., "Мала історія міста-фортеці Фастова” Древецького А.А., "Актуальність топонімічного дослідження картографічної колекції Білоцерківського краєзнавчого музею” Шевчук Н.В., "Схеми залізниць Російської імперії з колекції Білоцерківського краєзнавчого музею як джерело вивчення економічного розвитку краю” Вітвіцької О.В., "Карта корисних копалин Київщини” Павлюк В.М., "Карта Сквирського повіту Київської губернії 1902 року в експозиції Сквирського народного краєзнавчого музею” Вернигори В.С. та інші. У матеріалах висвітлені проблеми дослідження картографічних документів, архівних та музейних колекцій України, джерела формування картографічних колекцій музеїв, їх склад і зміст, використання картографічних джерел у сучасних краєзнавчих дослідженнях.Видання розраховане на працівників музеїв, істориків, краєзнавців викладачів та студентів.
Сільськогосподарські машини : навч.–метод. посіб. / [укл. М.М. Сенчук, М.І. Трегуб, В.А.Демещук]. – Біла Церква : БНАУ, 2010. – 321 с. Навчально-методичний посібник призначений для самостійного навчання студентів та виконання лабораторно-практичних занять з дисципліни "Сільськогосподарські машини”.У методичних вказівках подані питання будови, принципу роботи та підготовки до роботи: ґрунтообробних машин, машин для внесення добрив, посівних і садильних машин, машин для захисту рослин, для заготівлі кормів, для збирання зернових культур, коренебульбоплодів, прядильних культур, овочів, плодів та ягід.У методичних вказівках подано основні правила з охорони праці під час виконання лабораторно-практичних занять.
Дендрологічна характеристика дерево-чагарникових порід : метод. розробка до виконання лабораторно – практичних робіт / [укл. І.Д. Василенко та ін.]. – Біла Церква : БНАУ, 2008. – 132 с.
Методична розробка до виконання лабораторно-практичних робіт з курсу "Лісівництво” для студентів аграрних ВНЗ III-IV рівнів акредитації (з елементами кредитно-модульної технології навчання). Збірка містить теоретичний і практичний курси дисципліни "Лісівництво”. У дендрологічній характеристиці дерево-чагарникових порід приведено опис 100 хвойних і листяних порід, поширених у лісонасадженнях Лісостепу України. З метою закріплення опрацьованого матеріалу пропонуються питання для самоконтролю. А також студенти зможуть проходити тестовий контроль, виконувати контрольні роботи. Методичка сприятиме кращому засвоєнню і закріпленню програмного матеріалу з дисципліни "Лісівництво”.
III. Літературне краєзнавство
Вартовий сміху – Віктор Євтушенко : біобібліографічний покажчик / Білоцерківська міська ЦБС ; відділ метод. та бібліогр. роботи ; упоряд. Т.Г. Біла, О.В. Бульда ; відп. за вип. П.І. Красножон. – Біла Церква : [б.в.], 2010. – 24 с. – (Літературна Білоцерківщина).
Покажчик присвячений творчості нашого земляка – Євтушенка Віктора Арсенійовича, члена Національної Спілки письменників України, Асоціації діячів естрадного мистецтва України, Президента Міжнародного фонду імені Павла Глазового, лауреата Всеукраїнського конкурсу-фестивалю гумору та сатири, міської молодіжної літературно-мистецької премії ім. М.С.Вінграновського, Всеукраїнського фестивалю "Перлини сезону”, кількох фестивалів "Вишневі усмішки” з присвоєнням почесного звання "Професійний сміхотворець України”, IV та V Всеукраїнських конкурсів-фестивалів "Ліра Гіппократа”.Вперше зібрано інформацію про громадську та літературну діяльність В.А.Євтушенка, його художні твори та літературно-критичні матеріали про автора. Покажчик містить біографічну довідку, бібліографію творів та літератури про життя і діяльність митця.Матеріал згруповано за розділами: "Вартовий сміху – Віктор Євтушенко”, "Літературно-публіцистичний доробок Віктора Євтушенка”, "Матеріали про життя і творчість та культурно-громадську діяльність Віктора Арсенійовича Євтушенка”, "Допоміжні матеріали”.Покажчик стане при нагоді літературознавцям, бібліотекарям, краєзнавцям, учителям, учням, студентам і всім любителям поетичного слова.
Володимир Дідківський – вчитель, письменник, літературний критик : біобібліографічний покажчик / Білоцерківська міська ЦБС, відділ метод. та бібліогр. роботи ; бібліотека-філія №3 ; упоряд. К.П.Гнуда, Т.А.Драбинко ; ред. Т.Г.Біла ; відп. за вип. П.І. Красножон. – Біла Церква : [б.в.], 2010. – 24 с. – (Слава і гордість Білої Церкви), (Літературна Білоцерківщина).
Покажчик присвячений творчості нашого краянина, члена Національної спілки письменників України, лауреата Білоцерківської міської літературно-мистецької премії ім. І.С.Нечуя-Левицького, вчителя української мови та літератури ЗОШ №15 – Володимира Івановича Дідківського. Вперше зібрано публікації творів та літературу про творчість українського поета-гумориста, літературного критика В.Дідківського.Покажчик містить інформацію про літературну, дослідницьку та педагогічну діяльність письменника і педагога, його літературознавчі і публіцистичні публікації.Матеріал згруповано за розділами: "Творчий доробок Володимира Івановича Дідківського”, "Публікації про життєвий і творчий шлях письменника”, "Допоміжний довідково-бібліографічний апарат”, а в межах підрозділів бібліографічні записи розміщені за хронологією.Покажчик стане у нагоді літературознавцям, бібліотекарям, краєзнавцям, вчителям, студентам, учням і всім любителям українського слова.
IV. Літературний доробок краян
З глибини всенародного подвигу : антологія письменників Київщини, присвячена 65-річчю Перемоги над гітлерівською Німеччиною / [упоряд. і ред. Г.С. Гай ; худож. оформлення О.А. Курило]. – Біла Церква : КОТО Культура : Буква, 2010. – 615 с.
До антології увійшли твори членів Спілки письменників України чотирьох поколінь. Тут і, поезія та проза письменників-фронтовиків, що дихає недавнім боєм, класиків української літератури М.Бажана, О.Гончара, В.Дарди, М.Карпенка, А.Малишка, Ф.Петрова, О.Підсухи, В.Сосюри, В.Швеця та інших. Осмислене, розуміння величі всенародного подвигу заради життя прийдешніх поколінь, зроблене молодшими письменниками – дітьми, внуками і правнуками тих, хто розгромив гітлерівську Німеччину і врятував світ. Книга служить естетичному та патріотичному вихованню молоді, на кращих зразках мужності, самопожертви й любові до Батьківщини.
ПРОЗА
Гудима, А. Піти від зла… : п`єси / Андрій Гудима. – Біла Церква : Білоцерківдрук, 2011. – 110 с.
У драматичній дилогії відомий український письменник переймається проблемами обвального падіння духовності в суспільстві, з якими наша юнь стикається, бува, вже на порозі самостійного життя. Перед такою складною дилемою і стоїмо: "Що діється з нами? Як могли докотитися до такого, коли з душі чесність витісняється облудою, милосердя – черствістю, цнота – розпустою?…”
Гудима, А. Поза очима Мінерви : романи / Андрій Гудима. – Біла Церква : Білоцерківдрук, 2011. – 544 с.
Наш краянин, відомий письменник, зробив чудовий подарунок пошанувальникам рідного слова та творчості, видавши закінчення тетралогії – "Поза очима Мінерви” (романи "Чуже весілля”, "Поклонитися любові”, та "Солодкі плоди гіркого кореня”).Автор в романі розкриває перед нами свої думки і болі, свою суть і найпотаємніші прагнення і бажання – утвердити правду, возвеличити любов, увіковічнити людину праці – чесного трудягу, простого селянина, вченого, розумного керівника. Автор у творі відобразив розбудову села та розвиток аграрної освіти за півстоліття.Читач зможе насолодитися зустріччю з улюбленими героями та незрівнянним особливим гудимівським стилем, яке утверджує високі загальнолюдські цінності добра, любові і справедливості.
Краєвська, Т. Лабіринти долі : оповідання / Таїна Краєвська. – Біла Церква : Білоцерківдрук - Альманах "Біла Церква”, 2011 – 196 с.
Книга "Лабіринти долі” видана під новим прізвищем письменниці Таїни Братченко.Примхливість долі багатьох героїв цих оповідань часом видається неймовірною. Проте саме сюжетні повороти дозволяють письменниці висвітлити характер "маленької” української людини зламу тисячоліть у критичних соціальних умовах. Всі оповідання збірки – це справжні теплі історії про одвічні людські істини – кохання і самотність, розбиті серця і щасливі миті.Книга несе в собі позитивну енергетику, світле і добре начало, тож не залишить жодного читача байдужим.
Невінчана, Г. Амури і конкури : історичний роман / Галина Невінчана. – Біла Церква : Альманах "Біла Церква” , 2011. – 192 с.
Несподівано одержані нотатки дідуся переносять авторку в його, сповнену романтичних пригод молодість, і створюють унікальну можливість співпережити буремні події першої чверті минулого сторіччя та дати їм оцінку. В оформленні книги використані світлини і листівки з сімейного архіву авторки.
Осика, М. Мініатюри (є вигадані, є "з натури”, та в кожній тільки 55 слів) / Микола Осика. – Біла Церква, 2011. – 30,[1] с.
Літературно-художнє видання, лауреата міської літературно-мистецької премії ім. І.Нечуя-Левицького Миколи Осики "Мініатюри” (є вигадані, є з "натури” та в кожній тільки 55 слів). 54 шедеври проникливі щемливими людськими почуттями: радістю, болями, зневірою, щастям залишаються у душі читача щирістю і образністю. Лаконізм автора, зворушливі сюжети, його використання художніх засобів у досягненні поставленої мети зворушать і викличуть зацікавленість кожного, хто візьме до рук цю книгу, і доторкнеться до великого, щирого і небайдужого серця автора.
Невінчана, Г. Зерна і жорна : роман / Галина Невінчана. – К. : Просвіта ; Біла Церква : Альманах "Біла Церква”, 2010. – 239 с.
Авторка пропонованого роману, художниця за фахом, обдарована ще й неабияким літературним хистом, скрупульозно дослідила долю мільйонів уярмлених в концтаборах невинних жертв злочинної російсько-комуністичної імперії, серед яких були і "необережні на слово”, а то й просто "не тієї” національності. Вивчивши жахливу статистику совєцьких концтаборів, вона оживила свій твір яскравими картинами людських доль, розтертих жорнами режиму, може, найкривавішого за всю історію людства.
Міняйло, В. Будь вільний! / Віктор Міняйло. – К. : Просвіта ; Біла Церква : Альманах "Біла Церква”, 2009 – 141 с.
Зібрані під однією обкладинкою значніші із різночасових, розпорошених по численних виданнях публікації (есе, рецензії, інтерв`ю, посвяти і відгуки, публіцистика) дозволяють проникнути у життєвий стиль і творчу лабораторію класика сучасної української літератури, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка. Саме в довершеності художніх образів, людських характерів, у їхній національній органічності й виявляється феномен Віктора Міняйла.
Міняйло, В. Дивовижні пригоди Баби Яги, Івасика Телесика та фотографа Диньки : казка / Віктор Міняйло ; [ред. Г.С. Гай]. – Біла Церква : Буква, 2009. – 63 с.
Перед тобою, читачу знов оживуть герої популярних українських народних казок: Баба Яга, Івасик Телесик, Змій Горинич, Водяник, Домовик та інші фантастичні персонажі. Але у смішному й мудрому творі видатного майстра слова, лауреата Національної премії ім. Т.Г.Шевченка Віктора Міняйла вони живуть поруч з нашими сучасниками, добрими і не дуже людьми, до болю знайомих трагікомічних ситуаціях сьогоднішнього повсякденного буття, далекого від мрій багатьох поколінь борців за волю свого народу про незалежну, демократичну, заможну Україну. Попри не дуже радісний фінал, казка просякнута вірою в перемогу Добра і Краси, в краще майбуття нашого народу.
Ручай, Г. Школа № 13 : роман-анекдот / Галина Ручай. – К : Гамазин, 2009. – 313 с.
Авторка роману "Школи № 13” Галина Ручай людина з великим творчим потенціалом. Вона не просто оповідає історії, взяті, до речі, з реального життя, а проявляє себе як тонкий психолог, якому до снаги розтлумачити незбагненні вчинки людей і тонко підмітити найпікантніші деталі. Кожна історія, сприймається з відповідним настроєм: читач то нестримно регоче, взявшись за боки, то захлинається від сліз. Через те загальний настрій книги визначити неможливо: в ній вистачає і суму, і сміху, й тривоги, й легкості – як у людському житті…Роман Ганни Ручай впевнено можна назвати книгою життя.Читач, уважніше придивившись до свого життя, помітить у ньому сліди власної втечі. Втікаємо від своїх помилок, таємниць, почуттів, втікаємо через слабкість, страх, безвихідь, іноді – навіть через нудьгу або дурість, втікаємо, аби знайти сенс життя…
ПОЕЗІЯ
Іванців, В. Автограф кохання : вірші / Володимир Іванців. – Біла Церква : Альманах "Біла Церква”, 2011. – 82 с.
Збірка віршів "Автограф кохання” відомого українського літератора має чотири розділи : "Купайла”, "Кленовий лист”, "Козацький міт”, "Серце з перцем”. Ніжний лірик тонкий психолог, мудрий чоловік, виніс на читацький суд аж 65 віршів. Кого не схвилюють яскраві поетичні образи хлопців, які "багаттям підпалюють темряву”, чи дівчата, що "листи опускають в річку, з квітів сплетені” з вірою "що тільки Купайло виловить їх на плесі”. Дуже вдало використані поетом літературні художні прийоми.
Іванців, В. Окраєць часу : вірші / Володимир Іванців. - К. : Євшан-зілля ; Біла Церква : Альманах "Біла Церква”, 2011. – 99 с.
Вірші Володимира Іванціва, вміщені у збірці – це різносюжетний гумор, сатира і пародії, написані під враженням від різних життєвих перипетій. Лірика автора "відтінена іронією, а сатира незрідка підсвічена ліричністю”. Вже самі назви п`яти розділів та пародій розкривають емоційне розмаїття книги: "Коректив до реклами”, "Настрій перед дзеркалом”, "Котячий ценз”, "Ефективний попка”, "Творчий фуршет”.
Мордатенко, К. Аніфатій Свиридюк: заримований біль, замерзлий в сльозі, на щоці громовиці : [вірші] / Костянтин Мордатенко. – К. : Євшан-зілля, 2011. – 24 с.
Назвою цієї збірки член Національної спілки письменників України намагається привернути увагу читачів , письменників, критиків, до поета Аніфатія Свиридюка і його книги "Перетин яблука”. Оригінальний поетичний стиль, оригінальні неповторні поетичні образи, та ж активна життєва позиція поета привертають увагу все нових і нових читачів.
Мордатенко, К. Зморшка крику під крапкою знака оклику / Костянтин Мордатенко. – К. : Євшан-зілля, 2011. – 23,[1] с.
Збірка поезії містить 54 вірші. Видання редагував Василь Клочак, а оформлення зробила художниця Галина Невінчана. Читач повинен бути підготовленим, бо сприйняття поезії Кості Мордатенка потребує великої роботи душі і серця кожного, хто доторкається до таланту молодого майстра слова.
Мордатенко, К. Катаракта мраки: щоденники катапульти : [вірші] / Костянтин Мордатенко. – К. : Євшан-зілля, 2011. – 23 с.
Нова збірка Костянтина Мордатенка містить 75 вірші. Читаючи їх переконуєшся, що він – поет нестандартного мислення, його творчість в постійному пошуку й розвитку. Автор досліджує слово на аматорному (буквеному) рівні, поєднує класичний стиль з модерном, сміливець, що відкриває свою душу через поезію.
Мордатенко, К. Сновидіння каміння: сонце в росі, місяцелан, рябизна, жмури, мигтіння і посмішка: мудрагель / Костянтин Мордатенко. – К. : Євшан-зілля, 2011. – 48 с.
Автор кількох десятків віршозбірок, творець незліченної кількості неологізмів та поет, що вміє розставляти акценти, Костянтин Мордатенко регулярно видає по кілька книжечок – у видавництві "Духовна вісь”, "Просвіта”, КОТО "Культура”, "Буква”, "Видавця Сороки Г.І.” Словошукач, словомайстер і словотворець співпрацює також із різними художниками, тому серед його книжок складно знайти дві подібні обкладинки.
Виговський, О. За руку з Хароном : авт. поезії укр. та рос. мовами / Олександр Виговський . – Біла Церква : Зодіак, 2010. - 106, [2] с.
Збірка авторських поезій українською та російською мовами кличе мандрувати разом з потойбічними світами незвичайної людини – журналіста, поета, скульптора й філософа Олександра Виговського. Автор сміливо тримає за руку самого Харона і вважає найліпшими ліками для душі гострий біль і пекельні муки. Бо лише так, через страждання, викристалізовується справжній сенс людського буття. Карколомні повороти долі допомогли авторові не закиснути душею в сірій буденності, додали поживи до творчості і сили донести свої напрацювання до людей.
Мордатенко, К. Віршовіра "Сонцевиявлення бузку” (поезородження: васильорябі дощозерня) / Костянтин Мордатенко. – К. : Просвіта, 2010. – 15 с.
Збірка перш за все вражає синонімічним багатством , різноманітністю діалектичних форм. Мова для автора – це море , в якого немає дна й берегів і яке настільки багатоманітне й невичерпне, що ніколи не встановити межі при пізнанні її феномена.
Мордатенко, К. Квітка Цісик : прославень / Костянтин Мордатенко. – К. : Просвіта, 2010. – 16 с.
Про унікальність поетичної особистості поета ще скажуть своє слово прискіпливі нащадки, але цей вулканічно активний і по-особливому талановитий Словошукач, Словомайстер, Словотворець пропонує читачам нову (14!) поетичну збірку.
Мордатенко, К. Колір солі : поезії / Костянтин Мордатенко. – Вишневе : Духовна вісь, 2010. – 15 с.
Костянтин Мордатенко – лауреат міської молодіжної літературно-мистецької премії ім. М.Вінграновського. З-під його пера вийшло друком 10 збірок : "Звезды в силках”, "30 февраля”, "Рахманський Великдень”, "Любовоспас”, "Молитва немовляти”, "Українгеліє”, "Кров з-під криги”, "Шум великої води”, "Тіні луни”, "Подовження тиші”. Найсвіжіша збірка – цьогорічна, весняна – "Колір солі”, де через призму незвичайного бачення світу поет описує сучасну дійсність, це глибоке переживання, загуслі у світанково-органній тиші.
Мордатенко, К. Лебердаші гарцівниці: танкове освячення / Костянтин Мордатенко. – К. : Євшан-зілля, 2010. – 16 с.
Збіркою "Лебердаші гарцівниці: танкове освячення” поет проголошує нове свято в календарі Держави, а саме "18 грудня : День української поезії і боротьби із суржиком”. Автор закликає викорінювати чуже "да”, вживаючи натомість наше "так”, бо "суржик – наслідок духовного рабства,” викорінюючи його, ми збагачуємось!."Лебердаші гарцівниці: танкове освячення” – завершальна робота із поетичної книги "Чашовина і підгорля”, що писалася протягом трьох років.
Мордатенко, К. Паустовський: тектонічна трагедія / Костянтин Мордатенко. – К. : Просвіта, 2010. – 15 с.
Збіркою "Паустовський: тектонічна трагедія” молодий поет "прохромлює серце Всесвіту, стрясає Гармонію і руйнує звичний порядок речей – байдужість – і стереотип всемогутності Зла”, часом приносячи життя у самопожертву. За зізнанням самого автора книга писалася важко, проте творчі муки варті насолоди кінця.
Мордатенко, К. Супокій знемаги: пое-Марія у два ока: "Преміч долегливости”, "Біблія рим” / Костянтин Мордатенко. – К. : Просвіта, 2010. – 24 с.
Пое-Марія "Супокій знемаги” – складається з двох частин: "Преміч долегливости” (перше око), "Біблія рим” (друге око) – "не ляпас …суспільному смаку”, а "Біблія рим”, "грань суму й болю”. Ця збірка – непроста і нелегка для читання, але, як Книга книг, вкрай необхідна для того, щоб ми осмислили важку драму сьогодення і доторкнулися до Вічності.
Мордатенко, К. Тіні від луни : поезії / Костянтин Мордатенко. – Вишневе : Духовна вісь, 2010. – 39. [1] с.
Свій перший вірш рідною мовою "Мові” Костянтин Мордатенко написав 18 грудня 2007 року . За цей час побачили світ збірки його поезії : "Рахманський Великдень”, "Любовоспас”, "Молитва немовляти”, "Українгеліє”, " Кров з-під криги”, "Шум великої води”, "Подовження тиші”. Останній твір збірки "Тіні від луни” датується 18 грудня 2009 року. Тож, новою книгою автор продовжує всій поступ у літературі, підтверджує своє поклоніння рідній мові, закоханість в її самоцвіти, соковиті, мелодійні слова.
Мордатенко, К. Чернетки зімкнутих повік – зболення / Костянтин Мордатенко. – К. : Просвіта, 2010. – 15 с.
"Чернетки зімкнутих повік – зболення” – це чернетки, зімкнуті повіки, зболення, – так анонсує збірку її редактор Василь Клічак. Розпочинається книга цитуванням уривка з листів Тараса Шевченка, а деякі назви віршів звучать як самодостатня поезія: "Наче злодій, пишу й озираюсь”, "Небо розтаємничило вітру останні слова калюж, що вмирали від старості, сівер навіював тугу”, "Годинникові стрілки, сплутані, заржавілі, роз`єдналися і пішли: втомилися стоячки вичерпувати хвилини з титаніку "Вічності”, при цьому раз за разом оролойно поскрипували таке”, "Їсти діжковий огірок з медом, наче книгу Стефаника у плацкартному поїзді читати, – смачно й природно”, "На кромці долі, як на кромці хліба: ситно й солоно”...
Поділись з друзями:
Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!
Це більш ніж 25% населення всього міста!