-
Бібліотека - філіал №3
Адреса: вул. Польова, 96; тел.: 6-25-73Е-mail: gnuda345@ukr.net
Завідувачка бібліотекою-філією №3: Гнуда Ксенія Петрівна
Площа приміщення – 350 кв.м, книжковий фонд – 19666 примірників документів.
Бібліотека-філія №3 – єдиний культурний і дозвіллєвий центр мікрорайону Залізничне селище. Скільки мудрості, доброти, шляхетності, поміркованості, ґречності винесено із її стін. І все це – книги, книги, книги… Їх більше 23 тисяч на всі смаки й уподобання.
Особливим багатством бібліотеки завжди були і залишаються її кадри – талановиті, досвідчені, кваліфіковані спеціалісти, безмежно віддані своїй справі. Вони вважають свою професію не просто роботою, а щоденним святом. Це люди, які дарують іншим радість спілкування з книгою: провідний бібліотекар Добровольська Н.М., бібліотекар ІІ категорії Сидоренко Ю.П.
У 2011 році повністю переформатовано зовнішній та внутрішній імідж бібліотеки. З ранньої весни до пізньої осені милує око жителів мікрорайону розмаїття квітів на клумбі біля бібліотеки. Створили цю красу бібліотекарі, залюблені не тільки в книги і свою професію, а й в прекрасний квітковий дивосвіт.
Тішить око кожного відвідувача бібліотеки чудове оформлення інформаційно-рекламної зони «Наше життя». Воно існує всюди і в кожному своєму прояві прекрасне й неповторне. Цікаві моменти із життя бібліотеки та її користувачів спіймані у кадрі та засвідчені у яскравих світлинах.
У квітні 2015 року у віртуальній мережі з’явився блог «Бібліопростори». Він був створений, щоб налагодити діалог між бібліотекою і користувачами, виявити їх потреби і вподобання. Його адреса bcbiblio3.blogspot.com.
Бібліотека-філія №3 є миром-ладаном для невгамовних, штормом для відчайдушних, маревом для романтичних, хаосом для педантичних. Все це можна побачити на стенді «Автограф на згадку». Це колаж побажань і відгуків небайдужих шанувальників книги, який і є оцінкою нашої роботи. Бо ми відпускаємо літературні ліки без рецепту, випромінюємо любов, багатіємо читачами, сіємо розумне, добре, вічне.
А почалося все 30 грудня 1956 року. При селищному клубі відкрилася бібліотека. Займала вона лише одну невелику кімнату. Книжковий фонд був незначним, становив 600 книг. Очолив бібліотеку Вертаков Іван Петрович.
Книгозбірня стала осередком культурного життя селища. До неї йшли, як на прощу. Ще більш популярною бібліотека стала у 1959. На той час її очолила Веровенко Ірина В’ячеславівна, залюблена в свою справу людина.
У 1960 році, рішенням сесії Білоцерківської міської ради в зв’язку із зростанням чисельності населення, на Залізничному селищі приклубна бібліотека отримала статус Білоцерківської міської бібліотеки №3.
Літо 1961 року відкрило нову сторінку в історії філії. Його очолила Пиньківська Галина Пилипівна. Галина Пилипівна – бібліотекар від Бога. Професіонал, чуйна людина, яка любила і поважала людей, і вони віддячували їй тим же. Галина Пилипівна зуміла згуртувати колектив, залучити до активної роботи громадськість селища. Формувався книжковий фонд бібліотеки, впроваджувалися нові форми і методи роботи з читачами, активно працювала бібліотечна рада.
У 1963 році був здійснений капітальний ремонт бібліотеки і добудована котельня з газовим постачанням.
У період централізації бібліотечного обслуговування населення, бібліотека увійшла до складу Білоцерківської міської ЦБС як бібліотека-філія №3. Пиньківська Г.П. була призначена заступником директора ЦБС по роботі з дітьми. Бібліотеку-філію №3 очолила Синепольська Катерина Василівна. На цій посаді вона перебувала короткий час, у 1977р. завідувачкою стала Навроцька Н.К.
Грудень 1978 року став чорною сторінкою в історії книгозбірні: пожежа знищила і приміщення, і книжковий фонд. Як згадує старожил Жеребченко Марія Кузьмівна: «Горіли не книги – горіла людська душа. Серце обливається кров’ю, а вдіяти нічого не можеш».
Книгозбірня тимчасово отримала нове, але орендоване приміщення в гуртожитку Республіканського навчального комбінату по підготовці дорожніх працівників. Усі бібліотеки ЦБС поділилися книжковим фондом, багато книг подарували мешканці Залізничного селища.
На місці приміщення, що згоріло, за ініціативи і активної участі завідуючого Білоцерківським міським відділом культури Карпенка Володимира Тимофійовича, розпочалося будівництво нової бібліотеки, яка була відкрита у 1982 році. У новому приміщенні розмістився відділ обслуговування читачів-дітей з читальним залом та абонементом. Відділ по обслуговуванню дорослих читачів функціонував у приміщенні гуртожитку Республіканського навчального комбінату. Дві будівлі створювали прекрасні умови для якісного обслуговування читачів. Дорослий відділ тісно координував свою роботу з бібліотекою Республіканського навчального комбінату.
Значний внесок у розбудову бібліотеки-філії №3 у 80-х внесли завідуючі: Навроцька Н.К., Плукчі М.Д., Біла Т.Г., Шоференко Т.І., Добровольська Н.М.
На той час молодим спеціалістом до бібліотеки прийшла працювати Чередник Г.І. Саме тут відбулося професійне становлення Галини Іванівни як бібліотекаря. Нині вона працює у бібліотеці №4.
У 1986 році, після закінчення Київського інституту культури, бібліотеку-філію №3 очолила молода, енергійна, знаюча Гнуда Ксенія Петрівна, яка працює на цій посаді і посьогодні. Під її керівництвом бібліотека стала культурним, інформаційним, освітнім центром у мікрорайоні.
Початок 90-х років став ще одним випробуванням для бібліотеки. Дирекція Республіканського навчального комбінату вирішила забрати своє приміщення. Виникла потреба у розширенні книгозбірні. Директор Білоцерківської міської бібліотечної системи Красножон Петро Іванович домігся створення проекту і фінансування будівництва. У 1996 році мешканці Залізничного селища отримали гарне приміщення.
На початку нового тисячоліття при бібліотеці діяв фольклорний клуб "Бабусині посиденьки”, активними учасниками якого стали читачі-пенсіонери Залізничного селища. Книгозбірня тісно координує свою роботу з педагогічними коллективами Білоцерківської гімназії-початкової школи №15, БЗІФН №1, ЗДО №29 «Барвінок», ДНЗБПТУ ім. П.Поповича.
Більше 2,4 тисяч користувачів обслуговують бібліотекарі, добирають до кожного відвідувача теплі і привітні слова, цікавляться їхніми запитами та потребами, пропонують завжди книжкові новинки. Більше десяти років бібліотека працює за програмою «Нове й передове з газет та журналів».
Поділись з друзями:
Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!
Це більш ніж 25% населення всього міста!