• ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ БІБЛІОТЕК

  Три роки тому, 22 вересня 2004 року, завдячуючи міськвиконкому Білої Церкви та проекту посольства США “Інтернет для публічних бібліотек” (LEAP), розпочав свою роботу Інтернет – центр Білоцерківської міської централізованої бібліотечної системи, розташований за адресою: вул.. Б.Хмельницького, 13.


  БІБЛІОТЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ - ЦЕНТР. Інтернет допомагає задовольнити найрізноманітніші запити читачів на інформацію, зокрема на ту, що відсутня в бібліотеці. А питання, з якими звертаються користувачі, багато аспектні: від простих до найскладніших – написання курсових робіт, рефератів, пошук текстів книг, застосування новітніх технологій у медицині та інші. Комфортні умови роботи , вміння надати допомогу кожному сприяють швидкій адаптації відвідувачів у нашому Інтернет – центрі.

  За час роботи Інтернет – центру нашими користувачами стали 633 відвідувачі, які скористались ним 13935 разів.

  Серед користувачів Інтернет – центру 32% - студенти ВНЗ та коледжів, учні складають 31%, службовці (викладачі ВНЗ, вчителі, медичні працівники, працівники міськвиконкому) –24%, робітники –10%, безробітні – 3%. З кожним користувачем проводиться попередня консультація, ознайомлення з правилами користування Інтернет – центру, виявляється рівень його комп`ютерної грамотності. Віковий склад користувачів розподіляється таким чином: діти до 14 років –10%, юнаки та дівчата 14 – 20років –36%, молодь 21 – 30 років – 30%, люди середнього віку – 24%.

  Фахівцями Інтернет – центру створені і постійно підтримуються власний веб – сайт Білоцерківської міської ЦБС – www.biblioteka.com.ua, на якому висвітлюються новини бібліотечного життя нашого міста, офіційний сайт міста Біла Церква – www.bilatserkva.info, а також сайт Наукового товариства імені братів Вацлава та Едварда Руліковських –www.ntr.com.ua .Метою діяльності останнього є згуртування й підтримка краєзнавців та дослідників спеціальних історичних дисциплін.

  Працівниками Інтернет – центру підготовані анотовані рекомендаційні списки веб – сайтів: “Білоцерківщина та Інтернет”, “Музеї світу”, “На допомогу приватному підприємцю”, “Вебліографічні ресурси для дітей”, “Інформаційні ресурси Інтернет з правознавства” та багато інших.

  (Всі ці та інші показчики і списки читачі взмозі завантажити з цього сайту, в розділі Завантаження - Прим. від адмін. сайту.)

  В рамках проекту “Літературні прізвища в Інтернеті” підготовлені вебліографічні покажчики “Т.Г.Шевченко”, “Українські письменники”, “Літературні прізвища Росії”. До 135 річчя з дня народження Лесі Українки був підготовлений веб – список ”Леся Українка: поетеса зламу століть”, “Іван Якович Франко” (до 150 – річчя з дня народження), Микола Степанович Вінграновський” (до 70 – річчя з дня народження).

  На допомогу вивчення краєзнавства були створені вебліографічний покажчик сайтів про туристичні перлини Київщини “Благословенна будь, українська земля”, веб – списки , присвячені видатним діячам науки , мистецтва, культури – нашим землякам Б.М.Вулу, О.Злотнику, Т.Повалій, Л. та В.Анісімовим та ін.

  Для працівників відділу комплектування та завідуючих бібліотек підготовлені вебліографічні матеріали: “Використання Інтернет в комплектуванні фонду бібліотеки”.

  На допомогу учням і вчителям були створені вебліографічні покажчики сайтів “Вчися разом з Інтернетом” з української мови та літератури, а також з правознавства.

  Постійно поповнюються рекомендаційні списки сайтів з інформаційними та літературними ресурсами.

  З метою оцінки ефективності та удосконалення роботи Інтернет – центру серед користувачів постійно проводиться анкетування. Це дає змогу дізнатися про мотиви звернення до Інтернет – центру, рівень обслуговування, використання списків веб- сайтів, підготовлених працівниками центру, тематику інформації, яка цікавить користувачів. За результатами анкетування та особистих бесід наших користувачів найбільше цікавлять сайти електронних бібліотек художньої літератури, сторінки з рефератами, інформаційні видання , матеріали законодавчого характеру, наукові ресурси, а також сучасна музика, можливість поспілкуватися в чаті, або форумі.

  Сьогодні наші бібліотеки сприймаються громадянами як сучасні інформаційні установи, що сприяють їх професійному, громадському та особистому розвитку.

  Безкоштовний доступ до Інтернету в нашому центрі створює рівні можливості у пошуку інформації для людей різних соціальних верств населення і допомагає становленню та розвитку їхньої загальної інформаційної та інтелектуальної культури.

  Завдяки нашому центру одне з основних завдань бібліотеки – забезпечення читачів оперативним доступом до різносторонньої інформації – набуло реальності, а бібліотечні працівники отримали можливість використовувати досвід інших бібліотек в своїй роботі.

  Олена Дученко, бібліограф Інтернет – центру.

  Гриф .- 2007 .- 26 вересня .-С.14.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше