• Твори В. Сухомлинського та права дітей

         10 липня у читальній залі бібліотеки-філіалу №6 вихованці ДНЗ №8 зібралися, щоб поговорити про права дитини разом з бібліотекарем Наталією Янківською.
         Вже багато років у бібліотеці триває робота  по формуванню у дітей правових знань з використанням надбань В.Сухомлинського, яка в першу чергу спрямована на розвиток у юних читачів правової культури, почуття впевненості у собі і соціальної терпимості.   
        Значну роль приділяють бібліотекарі  голосному читанню творів,  зокрема, казок та оповідань Василя Сухомлинського. Тому під час проведення правової години “Твори В. Сухомлинського читай – права свої запам`ятай” бібліотекар, ознайомлюючи дітей з творчістю Василя Олександровича, читала оповідання та казки “Як котові соромно стало”, “Будем із гнізда випадати?”,  “Мати – єдина”, “Мокра і суха сорочка”, “Та й поклала кладочку”, “Куди поспішають мурашки”, “Гудуть, а меду не приносять”, “Як їжачок піч змурував”, “Лялька під дощем”, “Півень проса накосив”, “Поздоровляємо”, “Материнське щастя”, “Як діти раділи, а Ялинка плакала”, “Чого синичка плаче?”, “Лижі і ковзани”, “Покинуте кошеня”, “Через потічок”, “Котик і їжачок”, які дали дітям знання про права на життя, на харчування, на житло, на сім`ю, на відпочинок та захист від фізичного та психологічного насилля. 
        Під час голосного читання діти обговорювали поведінку літературних героїв та вказували на те, що права не можуть існувати без обов`язків. А ще  Наталія Анатоліївна зачитувала поетичні рядки, в яких йшла мова про права дитини.
        Орієнтиром подорожі по творах Сухомлинського  про права дитини  була книга  “Конвенція  прав дитини”.

  Надія Гаврилова, зав. філіалом №6.


  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше