• Співпраця ЦДБ з Людмилою Красніцькою-Луцик

         Вже багато років поспіль центральна бібліотека для дітей плідно співпрацює з керівником гуртка петриківського розпису “Азалія” при ЦТДЮ “Соняшник” Людмилою Мар`янівною Красніцькою-Луцик.  Із величезним задоволенням читачі ЦДБ завжди відвідують майстер-класи з петриківського розпису, які проводить майстриня. Самі роботи в стилі петриківка викликають захоплення: яскраві, колоритні, майстерно виконані вчителем та її учнями. І спочатку здається, що повторити це неможливо, але майстриня не тільки талановита художниця, а й чудовий педагог, який вміє доступно, до найменших дрібниць усе пояснити, показати, допомогти, заохотити, спрямувати, підказати, підправити то й розквітають під руками юних читачів чудові квіти та дивовижні птахи.  
         Вперше майстер-клас відбувся для учнів 2-Б класу БЗШ №11. Спочатку, навіть трохи спантеличені,  діти з деяким острахом брали до рук пензлики, а в очах читалось запитання: хіба ми зможемо? Але мазочок за мазком, накладаючи фарбу на фарбу, наслідуючи рухи викладача, дитячі руки вимальовували маленькі шедеври. А далі, бажаючих опанувати майстерність петриківського розпису  з`явилось чимало.  Не один майстер-клас провела Людмила Мар`янівна для учнів БЗШ №11 та БЗШ №4. І жодного разу ніхто не поскаржився, що було нецікаво.
         Центральна бібліотека для дітей має справжню перлину, як часто говорять – рукотворне диво, Кімнату казок, яку створили Марфа Тимченко та Іван Скицюк. Це єдина фундаментальна робота визнаних майстрів, яка збереглася до сьогодні. А ще – це улюблене місце читачів ЦДБ. Улюбленим воно стало і для учнів Людмили Мар`янівни. Саме вона знайомить своїх вихованців з витвором мистецтва знаної майстрині декоративного малярства, першого  лауреата премії імені Катерини Білокур, володаря найпрестижнішої державної нагороди – Національної премії України імені Тараса Шевченка Марфи Ксенофонтівни Тимченко. Діти з “Азалії” – постійні відвідувачі Кімнати казок. Тут відбуваються заняття та майстер-класи для художників-початківців. Тут, як говорить Людмила Мар`янівна, “навіть стіни допомагають”, але найголовніше – можна доторкнутися до “живого мистецтва”, отримати неоціненний досвід та навики.
         Творчості та життєвому шляху Марфи Тимченко були присвячені творчі години, які проводилися для читачів ЦДБ і в яких активну участь брали “азаліївці”. Вони демонстрували свої творчі доробки, розповідали про мистецтво петриківського розпису, а керівник  розповідала про велику художницю, демонструючи глибокі та вичерпні знання. 
         Як людина, віддана своїй справі, Людмила Мар`янівна намагається донести “красу, що родом з Петриківки” до широкого загалу, пропагуючи мистецтво і за кордоном. А для жителів рідного міста у програмах Білоцерківської телестудії вона проводила творчі та мистецькі передачі, розповідаючи про улюблену справу та демонструючи найкращі зразки художніх творів. Доречі, заключна передача з творчого циклу знімалася в Кімнаті казок.    
         У 2012 році у читальній залі ЦДБ було організовано персональну виставку Людмили Мар`янівни  Красніцької-Луцик. Тендітна, красива жінка тоді сором`язливо приймала вітання, а родина та учні пишалися нею.  “Високопрофесійні, яскраві, колоритні, витримані в техніці”, – так говорили про її роботи колеги та спеціалісти, а пересічні відвідувачі просто милувалися красою українського мистецтва та  відвідували виставку по декілька разів.  
         Роботи учнів Людмили Мар`янівни постійно експонуються у “малій виставковій залі” центральної бібліотеки для дітей та привертають увагу відвідувачів.
         У 2013 році в ЦДБ відбулася п`ята ювілейна виставка дитячих творчих робіт “О, писанко, ти – символ України!». Це виставка, в якій беруть участь читачі міських бібліотек та творчі колективи, що співпрацюють з бібліотеками. І всі п`ять років Людмила Мар`янівна допомагає своїм вихованцям достойно представити роботи та є незмінним членом журі – об`єктивним, відповідальним, знавцем своєї справи.  А справа нелегка, коли з більше як сотні робіт потрібно визначити найкращі, бо, за словами членів журі, “кожна дитяча робота – це вже своєрідний шедеври”. Але жодного разу художниця не відмовила, не поскаржилась на брак часу.  
         А ще хочеться відмітити, що з цією людиною дуже комфортно працювати. Зажди привітна, усміхнена, доброзичлива, вона дуже відповідально ставиться до своєї справи та до партнерських відносин. На неї завжди можна покластися, тому що  вона – людина, яка  дотримується свого слова, до найменшої справи підходить творчо та креативно. Мабуть тому її люблять учні, поважають колеги та партнери.

  Олена Корнієнко, зав. відділом ЦДБ.
        Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше