• "Спочатку було Слово...”

  Беру до рук нову книгу... Приваблює погляд її обкладинка. І не просто приваблює, а з великим благоговінням розглядаю картину Леонардо да Вінчі "Тайна вечеря", розміщену на обкладинці. А вже потім читаю назву "Вначале было Слово...". Враз око натикається на прізвище автора: Василь Шаров і серце стискається від болю... Свій "Вінок сонетів" автор уже не побачить ніколи, бо книга вийшла через два місяці після його смерті.
  Книга, задумана як посвята брату-близнюку Володимиру Шарову, теж поету, журналісту і науковцю, який, на превеликий жаль, рано пішов з життя, спонукає нас замислюватися і знову й знову повертатися до Книги Книг - Біблії, до вічних цінностей, "до всього того, що підносить і надає впевненості в собі". За словами автора, "Вінок сонетів" задуманий як власне осмислення не тільки факту самої вечері, але й, по можливості, апостольських діянь у цілому. Невеличка книжечка, всього на двадцять шість сторінок, несе в собі велику емоційну напругу, прагнення допомогти читачу дійти до суті добра і зла, віри і зради. Як зазначає у передмові до книги Віктор Міняйло, лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка, нам, читачам, "...пропонується оригінальне бачення глибокої теми осмислення найтрагічнішого біблейського сюжету. ...Схвильоване художнє бачення і в той же час конкретне сприйняття самого стінного розпису Леонардо да ВІнчІ свідчать про неординарний склад мислення Василя Шарова, притаманність своєрідного сприйняття всесвітньо відомих фресок". У книзі багато цитат, взятих із Біблії, що допомагає читачеві "постигнути Слово". Автор намагається наблизити майбутні покоління до розуміння всього, що робить людину гідною того часу, в якому вона живе. Переконання, слова, вкладені автором в уста дванадцяти апостолів, утверджують Віру, Надію і Любов до Божого Вчення, до Спасителя світу, який ``Пришел... не судить, а мир спасти... Где Слово - жизнь, пожалуй больше - Бог!”.

  Уже майже на межі вічності Василь Шаров залишив нам, своїм сучасникам, свій прощальний заповіт, своє невмируще слово, щоб ми "Усвоивши Учителя Уроки... наконец.. постигли Божью благодать, ...Превосходящую... любовь Христову Над нашим разумением земным..," Тож "...Дай Бог нам ведать, Что же мы творим? И осознать незыблемость пророчеств, Себя измерив тем далеким прошлым..."

  Колектив Білоцерківської міської централізованої бібліотечної системи висуває книгу Василя Шарова “Вначале было Слово" на здобуття цьогорічної міської літературно-мистецької премії їм. І.С.Нечуя-Левицького.

  Т.БІЛА, зав, відділом методичної та бібліографічної роботи ЦБС
  Замкова гора .- 2007.-7 вересня.-С.2  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше