• До 1025-річчя хрещення Русі приурочено

  Київщина – колиска православ`я

        Київська Русь… Ці два простих слова пробуджують у пам`яті давню історію наших предків, об`єднання українських земель в єдину державу, розквіт культури. Будувалися міста, а в них обов`язково – білокам`яні собори, в яких мерехтіли золотом ікони, а з-під куполів дивилися на віруючих з фресок лики святих, розписаних великими майстрами. А ще  перші бібліотеки, в яких зберігалися тисячі церковних книг. Все це стало можливим, завдяки хрещенню Русі князем Володимиром у 988 році.

        До цієї події бібліотека №9 підготувала цикл заходів для читачів різних вікових категорій. Для наймолодших користувачів – учнів 4-Г класу БЗШ №6 (кл. кер. Людмила Тупчій), бібліотекар Світлана Могорит разом з педагогом-організатором дитячо-юнацького клубу «Надія» відділу у справах сім`ї та молоді Білоцерківської міської ради Оленою Побережець провели віртуальну подорож по храмах і соборах Київщини, а також розповіли дітям про заповіді Божі  та основи християнської етики.
                                
  Катерина Волинець, зав. бібліотекою №9.

  Зустріч з отцем Димитрієм

     
      На зустріч з членами клубу «Вікторія» Академії пенсіонерів, який працює при Білоцерківському колегіумі, був запрошений настоятель храму преподобного Іллі Муромця отець Димитрій, який розповів присутнім про хрещення Русі, про роль прийняття християнства для слов`янських народів. О. Димитрій детально зупинився на важливих аспектах дотримання посту, причащання, сповіді. Настоятель храму розповів про будівництво на території  військового госпіталю храму преподобного Іллі Муромця, який був не лише богатирем і захисником землі Руської, а й цілителем. Цей храм єдиний в Україні, що носить ім`я відомого героя билинних оповідей.
       Завідуюча бібліотекою Катерина Волинець розповіла про храми Києва і області. Розповідь супроводжувалася фото-слайдами святинь Успенської Києво-Печерської лаври, Софіївського і Володимирівського соборів, храмів Білої Церкви, Богуслава, Переяслава-Хмельницького та церков сіл Білоцерківщини.

                             Світлана Могорит, бібліотекар ф. №9.  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше