• Петриківські розписи прикрасили бібліотеку

        Майстер-клас з петриківського розпису провела з читачами народна майстриня Ніна Кіріненко в бібліотеці №6. Майстриня родом з Петриківки, вчилася майстерності у Василя Соколенка та Федіра Панька, працювала з майстринями петриківського розпису Мартою Тимченко, Галиною Павленко-Черніченко. У своєму доробку має близько 200 картин. Ніна Юхимівна розмальовувала інтер`єр столичного магазину іграшок “Казка”.
         Під час зустрічі вихованці БЗШ №23 дізналися, що свою назву цей розпис отримав від назви села Петриківка, в якому він виник і побутує до сьогодні. Цими орнаментами розписували меблі, посуд, печі, димарі і, навіть, стіни хат. Малювати дивні візерунки в цьому українському селі на Дніпропетровщині умів практично кожен. А це пелюстки і листя, котрі в умілих руках складаються в несподівані квіти, кетяги калини, грона винограду, казкових птахів і, навіть, людей. Колись в Петриківці цим розписом була прикрашена кожна хата. Навіть говорили: “Красиво в цім селі, як в церкві”. І це дійсно так, адже петриківський розпис і в наш час гідно прикрасить сучасний інтер`єр. Майстриня запросила слухачів доторкнутись до традицій цього розпису.   
        Як твориться картина? З чого починають її малювати, як виглядав ескіз, чи не перемальовував автор свого початкового задуму, які відтінки накладав художник у першу чергу? Усе це спостерігали присутні у роботі майстрині Петриківського розпису Ніни Кіріненко. Під час проведення майстер-класу діти ознайомитесь з основними елементами цього розпису: зернятко, гребінець, ягідки, бігунок. Навчились їх складати в живописні квіти, кетяги калини, листячко. Створили  своїми ручками теплу сповнену любові роботу.
        Хочу розповісти ще про одну людину – Василя Васильовича Васильєва. Саме він запросив у бібліотеку народну майстриню Ніну Кіріненко та влаштував справжнє свято, за що ми йому щиро дякуємо. Василь Васильович закоханий у петриківський розпис, має власну колекцію, яка нараховує 202 роботи, виконані у цій техніці, а ще 178 робіт передав у Білоцерківський краєзнавчий музей. 
        Бібіотекарі оформили виставку робіт гуртківців “Чарівного пензлика”, (керівник Людмила Красніцька-Луцик), виконаних у техніці петриківського розпису.
        На закінчення зустрічі майстриня зазначила, що вона вперше проводила  майстер-клас у стінах бібліотеки, а  атмосфера закладу надихнула її на продовження даної традиції.
        В подарунок бібліотеці Ніні Кіріненко залишила колекцію листівок з дарчим надписом.

  Надія Гаврилова, зав. бібліотекою №6.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше