• Майстер-клас з писанкарства від Людмили Красніцької-Луцик

        Напередодні пасхальних свят бібліотека №1 для дітей підготувала своїм читачам справжній великодній подарунок. Не святковий сувенір, а майстер-клас по виготовленню писанок. А щоб навчитися робити це як слід, запросили керівника зразкової студії петриківського розпису «Азалія» ЦТДЮ "Соняшник” майстриню декоративно-ужиткового мистецтва Білої Церкви Людмилу Красніцьку-Луцик.
        Бібліотека разом з Людмилою Мар`янівною підготувала для кожного читача особисте робоче місце і все, що потрібно для роботи: яйце, віск, писачок, свічку, фарби та вже розмальовані писанки для зразка – кожному учаснику різні. Братися писати писанки, за словами Людмили Красніцької-Луцик, потрібно лише з чистими руками та помислами. Мовляв, руки слід помити не лише з гігієнічних причин, а щоб змити негативну енергетику. Ну і, звісно, за справу потрібно сідати з хорошим настроєм та молитвою. Перед розмальовуванням потрібні лінії нанести олівцем, а потім повторити воском. Малюючи лінії, краще обертати яйце в руці, а не водити олівцем, так лінії вийдуть рівнішими.
         Учні п`ятого класу БСШ №1 вперше спробували себе у цій справі, дуже хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Але писанка вийшла у кожного! Основна заповідь від майстрині: «Негарних писанок не буває!». І всі учасники майстер-класу переконалися у цьому, коли на останньому етапі майстер-класу почали знімати віск, і під вогнем свічок розквітли золотаво-червоні орнаменти на їхніх писанках.

  Квітоньки на писанці зірчасті,
  А на другій півники та бджоли,
  Ми таких не бачили ніколи.
  А на третій писанці – зірниці,
  Ще й під ними золоті жар-птиці,
  На четвертій - олені та серни,
  А на п`ятій - рушничок та терни…
        Писанка – це не просто розвага, це, перш за все, оберіг. Символи, які наносять на яйця, мають своє значення, вони, можна сказати, програмують на щастя, урожай чи щось інше, залежно від символу.
        До свята Великодня ще залишилось трохи часу, тож ви можете зробити власну писанку і подати її на конкурс дитячої писанки «О писанко – ти символ України! Любові й миру вічна берегиня!», який проходитиме у міській централізованій бібліотечній системі.

  Олена Крищенко, провідний бібліотекар філії №1.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше