-
- 12 квітня 2013
-
Майстер-клас з писанкарства від Людмили Красніцької-Луцик
Напередодні пасхальних свят бібліотека №1 для дітей підготувала своїм читачам справжній великодній подарунок. Не святковий сувенір, а майстер-клас по виготовленню писанок. А щоб навчитися робити це як слід, запросили керівника зразкової студії петриківського розпису «Азалія» ЦТДЮ “Соняшник” майстриню декоративно-ужиткового мистецтва Білої Церкви Людмилу Красніцьку-Луцик.
Бібліотека разом з Людмилою Мар`янівною підготувала для кожного читача особисте робоче місце і все, що потрібно для роботи: яйце, віск, писачок, свічку, фарби та вже розмальовані писанки для зразка – кожному учаснику різні. Братися писати писанки, за словами Людмили Красніцької-Луцик, потрібно лише з чистими руками та помислами. Мовляв, руки слід помити не лише з гігієнічних причин, а щоб змити негативну енергетику. Ну і, звісно, за справу потрібно сідати з хорошим настроєм та молитвою. Перед розмальовуванням потрібні лінії нанести олівцем, а потім повторити воском. Малюючи лінії, краще обертати яйце в руці, а не водити олівцем, так лінії вийдуть рівнішими.Учні п`ятого класу БСШ №1 вперше спробували себе у цій справі, дуже хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Але писанка вийшла у кожного! Основна заповідь від майстрині: «Негарних писанок не буває!». І всі учасники майстер-класу переконалися у цьому, коли на останньому етапі майстер-класу почали знімати віск, і під вогнем свічок розквітли золотаво-червоні орнаменти на їхніх писанках.
Квітоньки на писанці зірчасті,Писанка – це не просто розвага, це, перш за все, оберіг. Символи, які наносять на яйця, мають своє значення, вони, можна сказати, програмують на щастя, урожай чи щось інше, залежно від символу.
А на другій півники та бджоли,
Ми таких не бачили ніколи.
А на третій писанці – зірниці,
Ще й під ними золоті жар-птиці,
На четвертій - олені та серни,
А на п`ятій - рушничок та терни…
До свята Великодня ще залишилось трохи часу, тож ви можете зробити власну писанку і подати її на конкурс дитячої писанки «О писанко – ти символ України! Любові й миру вічна берегиня!», який проходитиме у міській централізованій бібліотечній системі.
Олена Крищенко, провідний бібліотекар філії №1.
Поділись з друзями:
Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!
Це більш ніж 25% населення всього міста!